آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: سرانه درآمد شهرداری با توجه به وسعت شهر پایین بوده و این برای شهرداری محدودیت است


 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه سرانه درآمد شهرداری با توجه به وسعت شهر پایین بوده و این امر برای شهرداری محدودیت به شمار می رود گفت: انتظار مردم از شهرداری زیاد و بحق می باشد اما محدودیت شهرداری به برآورده شدن تمامی انتظارات اجازه نمی دهد.
 حمید شکری در آیین تودیع  و معارفه شهردار جدید میانه به روز بودن و حراج نشدن سرمایه های شهرداری را دو امتیاز بزرگ برای شهردار قبلی و اعضای شورای دور چهارم عنوان نموده گفت: شهردار سابق به اجرای برخی کارهای اساسی و زبنایی پرداخته که مسیرگشایی، زیرسازی و روسازی معابر از جمله آنهاست.
وی در ادامه با بیان اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز و سد معبر از مشکلات شهرستان به شمار می رود گفت: شهرداری باید در رفع این مسائل بکوشد.
شکری از شهرداری و اعضای شورای دور پنجم خواست تا پتانسیل ها و ظرفیتهای شهرستان را با استفاده از سرمایه های بخش خصوصی به بالفعل تبدیل کنند تا شاهد جهش و پیشرفت هر چه بیشتر شهرستان باشیم.
فرماندار ویژه میانه با تقدیر از زحمات شهردار سابق و سرپرست شهرداری برای عسگر نصیری در سمت شهردار جدید آرزوی توفیق کرده و با ابراز اینکه شهردار جدید مرد عمل بوده و مراحل آموزشی و تئوریک را طی کرده اظهار امیدواری کرد که با تعامل همه جانبه شهردار و اعضای شورای دور پنجم شاهد توسعه همه جانبه شهر باشیم.
شکری خروج از چارچوب قانونی شهرداری را خلاف خوانده افزود: شهرداری و شورای شهر باید بر اساس قانون اعمال وظیفه کنند که در این راه فرمانداری نیز از تصمیمات بزرگ آنها که نیاز شهرستان است دفاع خواهد کرد.

 

امام جمعه میانه هم با حضور در این مراسم از شهردار سابق میانه در ارائه خدمات شهری به شهروندان در دوران خدمت خود تقدیر کرده از شهردار جدید خواست تا با تعامل و همکاری با اعضای شورای دور پنجم در پیشبرد اهداف توسعه و عمران شهری تلاش کند.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله محمدی در مورد رابطه شورا و شهرداری با بیان اینکه  شورا و شهرداری هر کدام وظایف خاص خود را دارند اظهار امیدواری کرد که اعضای شورای دور پنجم و شهرداری در این چهار سال بی حاشیه با یکدیگر در تعامل مثبت باشند.
وی حرکت بر مدار وحدت و همدلی را سبب موفقیت در تمامی امور عنوان نموده  و در خصوص جایگاه شوراها اضافه کرد: شورا منتخب مردم و محل تصمیم‌گیری امورات شهری است که به تبع آن باید به جایگاه شورا  احترام قائل شده و از آن حمایت کرد.

مدیر کل امور شهری و روستایی استان آذربایجان شرقی در این مراسم با تبریک روز آتش نشان یاد و خاطره تمامی شهدا و جانبازان آتش نشان را که لحظه به لحظه عمرشان در خدمت به مردم خلاصه شده بود گفت: حوزه کاری شهرداری خطیر و بسیار سخت می باشد اما انتظار مردم از ما خدمت بوده و ما نیز وظیفه داریم از هیچ تلاش و کوششی در این راه دریغ نکنیم.
مرتضی علیخانی با اشاره به اینکه اگر در امور شهرداری کارها متکی به علم و تجربه و کارشناسی شده نباشد هیچ کاری نتیجه بخش نخواهد بود افزود: حرکت در چارچوب قانون، پاکدستی و کار کارشناسی شده سبب جلب اعتماد و مشارکت بالای مردم می شود.
وی همچنین در ادامه به محدودیتهای مالی دولت اشاره کرده گفت: علی رغم این وضعیت دولت اعتبارات شهرداری و دهیاریها را پرداخت می کند.
علیخانی همچنین رمز پیروزی در امور شهرداری را اتحاد بین شورا، شهرداری و مردم و مسئولین عنوان نموده گفت: حرکت در مسیر خدمت به مردم باید با صدق و راستی و نیت خالص باشد .
 در پایان مراسم کلید طلایی شهر میانه به دکتر نصیری شهردار جدید که کارنامه درخشانی در شهرداری و سازمان زیباسازی کرج داشت تحویل شده و حکم انتصاب ایشان که از سوی استاندار آذربایجان شرقی امضا و تایید شده قرائت شد.
همچنین در این مراسم از زحمات خرده فروش شهردار سابق و رجیلی سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی دور چهارم با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.


 

You have no rights to post comments