آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: سد آیدوغموش میانه در استان بعنوان الگوی موفق مشارکت مردمی مطرح می باشد

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه گفت: سد آیدوغموش میانه در استان بعنوان الگوی موفق مشارکت مردمی  از سوی استاندار آذربایجان شرقی مطرح شده و امیدواریم با رفع موانع و کاستی های موجود بتوانیم بعنوان الگوی همیشگی مطرح شویم.
 حمید شکری در جلسه ساماندهی پایاب سد آیدوغموش میانه، با بیان اینکه در سطح استان و در هر شهرستانی که استاندار در آنجا حضور می یابند هر جا بحث از کانالهای آب آور و آبیاری آمده سد آیدوغموش میانه مثال زده می شود افزود: گره های اصلی پروژه پایاب سد آیدوغموش از سوی آقای نیکخواه در تهران رفع شده و بنده از طرف خود و مردم شهرستان از ایشان تقدیر می کنم که اگر تلاش ایشان نبود ، تامین اعتبار غیر ممکن بود.
وی اظهار امیدواری کرد که در این جلسه تصمیات لازم  برای 1900 هکتار ازاراضی پایاب سد در فاز اول با ارائه راه حل های استثنایی نهایی شود.
شکری در پایان با بیان اینکه 99 درصد مسائل بانکی در شهرستان حل شده از بانک کشاورزی شهرستان خواست تا با روستاهایی که آماده عقد قرارداد هستند قرارداد بسته شده  و تا 10 روز آینده اراضی کشاورزی ای که باید تحت پوشش شبکه درآیند مشخص شود.
رییس اداره کل اعتبارات و هدایت سرمایه گذاری بانک کشاورزی کشور نیز در این جلسه افزود: در سال جاری 420 هزار میلیارد ریال اعتبار در سطح کشور از سوی بانک کشاورزی در سطح کشور توزیع می شود.
بهزاد نیکخواه گفت: امسال برای ین امر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی کشور و اعتبارات بلاعوض بند  دال تبصره 4 قانون بودجه اعتباراتی منظور شده تا اراضی پایاب را تحت پوشش شبکه دربیاوریم.
وی فلسفه صندوق توسعه ملی را تبدیل دارایی ها و سرمایه گذاریهای موجود در کشور به داراییهای مولد خوانده گفت: تا زمانیکه از سد آیدوغموش، شهریار، قرانقو و غیره در راستای آبیاری اراضی استفاده نگردد این سرمایه گذاریها مسکوت به شمار رفته و بهره ای از آنها نخواهیم برد.
نیکخواه در ادامه با بیان اینکه تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شده و به زودی اعتبارات پرداخت خواهد شد افزود: در عمل پروژه 1900 هکتاری پایاب سد آیدوغموش در فاز اول با 210 میلیارد ریال توسط بانک زمین آغاز شده که اعتبارات بلاعوض هم به آن افزوده خواهد شد.
وی تمرکز بر روی سرمایه گذاری در شهرستان میانه برای استفاده از ظرفیتهای ملی با اقدامات منطقه ای را مهم خوانده گفت: تفکری که در مملکت حاکم است مبتنی بر تفکر ملی با اقدام منطقه ای در راستای توسعه می باشد.
نیکخواه افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده  از ظرفیتهای ارزشمند میانه و اعتبارات بانک کشاورزی، اعتبارات ملی مخصوصا در قالب صندوق توسعه ملی و نیز با استفاده از فاینانس های خارجی بتوانیم در تامین مالی پروژه های بزرگ موفق تر عمل کنیم تا شاهد توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر میانه باشیم.
رییس اداره کل اعتبارات بانک کشاورزی همچنین گفت: اعتبارات ما مبتنی بر اهداف توسعه پایدار است تا سرمایه گذاریهای انجام شده پایداری اقتصاد را در عمل تداعی کند و اگر بدون مطالعه سرمایه گذاری کنیم به طور قطع منابع موجود را از بین خواهیم برد.
وی رویکردهای بانک کشاورزی در تامین مالی را مبتنی بر 4 هدف توسعه پایدار خوانده گفت: ایجاد امنیت غذایی، ریشه کنی فقر، حفظ منابع پایه و توجه به توان افزایی زنان بعنوان 50 درصد از جمعیت فعال کشور از جمله این محورهاست.
 

You have no rights to post comments