آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: ستاد بازآفرینی شهری، فرصتی برای ساماندهی قانونمند و ضابطه مند سکونتگاههای غیررسمی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه تعداد سکونتگاههای غیررسمی در شهر میانه بالاست، گفت: ستاد بازآفرینی شهری، فرصتی از سوی دولت برای ساماندهی این سکونتگاهها بصورت  قانونمند و ضابطه مند است.

محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری، با اشاره به اینکه کار ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی از انتهای شهرک ولی عصر(عج) آغاز شده، افزود: باید تمامی اعضای ستاد با انجام کار اصولی، نتیجه ای موفق را به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: هرقدر در ساماندهی انتهای شهرک ولی عصر(عج) توفیق به دست آید، می توان تجربه و سابقه به دست آمده را در دیگر مناطق به کار گرفت و از طرفی همکاری و جذب اعتماد مردم که لازمه کار است، محقق خواهد شد.

فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه در کنار ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی، باید نسبت به جلوگیری از توسعه ساخت و سازهای غیرمجاز هوشیارانه عمل شود، گفت: شهرداری و ادارات مربوطه بر اساس قانون باید مانع ساخت و سازهای غیرقانونی شوند و نباید اجازه داد تا تخلفات کالبدی، عمرانی و حتی مسائل اجتماعی در حاشیه شهر صورت پذیرد.

مشایخی، ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی را در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم و ساماندهی مناطقی که بعنوان حاشیه نشین و یا آسیب پذیر مطرح هستند عنوان کرده، افزود: حفظ کرامت انسان ها و ساکنین در هر نقطه از شهرستان برای تمامی مسئولین ، اولویت اول است که با خدمات رسانی به ساکنین سکونتگاههای غیررسمی، شرایط آنها ارتقا و بهبود قابل توجهی یافته است.

فرماندار ویژه میانه با بیان این مطلب که شهرستان میانه در جذب و تخصیص اعتبارات ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی جزو شهرستان های موفق استان بوده، افزود: توفیق در انجام کار و پیشبرد طرح ها توسط دستگاههای عضو ستاد بازآفرینی، توفیق در جذب اعتبار را سبب شده است و باید با تلاش مضاعف، در بازه زمانی مشخص، اعتبارات شناور را نیز برای شهرستان جذب نماییم تا امور ساماندهی بیشتر انجام گیرد.

You have no rights to post comments