آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: راه یکی از شاخصه های مهم توسعه به شمار رفته و سبب جذب توریسم و سرمایه گذار است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه شهرستان میانه در حوزه راه با مشکلاتی مواجه بوده و از سطح استان پایین تر است افزود: امیدواریم با استفاده از اعتبارات ملی، استانی و وزارتخانه ای بتوانیم در راستای کاهش مشکلات راه شهرستان تلاش کنیم.
حمید شکری خواستار رسیدگی به وضعیت راههای روستایی شهرستان با توجه بروز مشکلات بسیاری از جمله مسدود شدن و صعب العبور بودن آنها از جمله در فصل زمستان شده گفت: در حوزه راه و شهرسازی در نشستی با بخشداران بخش های تابعه 27 مورد بررسی و احصا شده که نیازمند رسیدگی استانی است.
وی بر لزوم بهبود وضعیت راههای مواصلاتی شهرستان تاکید کرده افزود: بحث راه یکی از شاخصه های مهم توسعه به شمار آمده و اگر وضعیت راههای شهرستان بهبود یابد، با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای موجود شاهد جذب گردشگر و سرمایه گذار در شهرستان خواهیم بود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی به مشکل نگهداری راههای احداثی با توجه به کمبود و محدودیت اعتبارات دولتی اشاره کرده افزود: برای نگهداری راههای احداثی به طور سالانه به اعتباری در حدود 2 هزار و پانصد میلیون ریال نیاز داریم که عدم تخصیص اعتبار لازم سبب شده تا در نگهداری راهها با مشکل مواجه شویم.
اخلاقی در جلسه رسیدگی به وضعیت راههای شهرستان میانه با اشاره به اینکه در شهرستان میانه برخی از پروژه ها از جمله راههای روستایی فعال بوده و برخی نیمه فعال هستند اضافه کرد: هدف سازمان فعال نمودن پروژه ها نیمه فعال و راکد با اتخاذ تدابیر و برنامه های خاص است که در این خصوص در شهرستان میانه سعی بر استفاده از پتاسیل و ظرفیت مشارکتی مردم و پیمانکاران توانمندی داریم که برای شرکت در مناقصه اجرای پروژه های نیمه تمام اعلام آمادگی نموده اند.
وی با بیان اینکه از سوی وزارتخانه راه و شهرسازی مشکلی در تامین قیر رایگان برای راههای روستایی و روکش راههای شهرستان نداریم بر پیگیری این موارد از طریق وزارتخانه تاکید کرد.
اخلاقی همچنین در خصوص طرح جامع تفصیلی شهر میانه گفت: قراداد تهیه طرح جامعه شهر میانه با مشاور بسته شده و در مرحله برداشت وضع موجود برای تهیه طرح قرار دارند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان در ادامه با بیان اینکه در راستای کاهش بار ترافیکی و کاهش تصادفات جاده ای گفت: جاده قدیم میانه- تبریز که از تبریز تا بستان آباد دوبانده شده و  مطالعات اولیه دوبانده نمودن بستان آباد به تیکمه داش و تیکمه داش تا قره چمن و میانه انجام شده و با طی مراحل کمیسیون ماده 23 جدید و باز شدن ردیف اعتباری مناقصه دوبانده نمودن جاده قدیم میانه- تبریز برگزار خواهد شد.
اخلاقی از احصاء نقاط حادثه خیز و پرحادثه از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در استان خبر داده گفت: 114 نقطه شناسایی شده و توسط کارشناسان ذیربط راهداری، راه و شهرسازی و پلیس راه تایید شده و به سازمان برنامه و بودجه اعلام شده که به محض تامین اعتبار در نقاط حادثه خیز اولویت دار رفع بروز حادثه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 11 کیلومتر از پروژه چهاربانده کردن میانه- سرچم که 51 کیلومتر آن در حوزه شهرستان میانه قرار دارد تحت قرارداد است و در دیگر قسمتها زیرسازی تمام شده و وارد مرحله روسازی شده ایم و خواهیم توانست بخشی از قطعه ای که زیر قرارداد است را به زیر بار ترافیک ببریم.
مدیر کل راه و شهرسازی اضافه کرد: در ایام باقیمانده از فصل کاری حداکثر تلاش خود را برای اتمام عملیات زیرسازی راهها به کار بسته ایم و تلاش بر آسفالت ریزی داریم تا بتوانیم پروژه های بزرگراهی را به زیر بار ترافیک در جهت کاهش سوانح جاده ای ببریم که به زیر ترافیک بردن 30 کیلومتر از محور اهر- تبریز یکی از این طرح هاست همچنین اگر بتوانیم بخشی از باند میانه- سرچم را روسازی کنیم خواهیم توانست این قطعه را نیز به زیر بار ترافیکم ببریم.

You have no rights to post comments