آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: دهیاران به خاطر مسائل مالی و استخدامی خود در راه خدمات رسانی معامله پایاپای نمی کنند

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به مشکلات و مسائل دهیاران از قبیل وضعیت استخدامی، حقوق و مزایای کم گفت: دهیاران با وجود این مسائل در راه خدمات رسانی به روستائیان معامله پایاپای نکرده و با انگیزه لازم در راه عمران و آبادانی هر چه بیشتر روستاها تلاش می کنند.
حمید شکری در نشستی با دهیاران و شهرداران بخش مرکزی شهرستان به مناسبت روز دهیار و شهردار، ضمن تبریک این روز افزود: دهیاران در خط مقدم عملیاتی وزارت کشور واقع شده،  بعنوان نماینده و منتخبین مردم  و کارگزار دولت انجام وظیفه می کنند و ما از سوی بخشداران و با مراجعه به روستاها از میزان عملکرد و زحمات دهیاران آگاه می شویم.
وی با بیان اینکه کار دهیاران به مراتب سخت تر از شهرداران است گفت: حیطه کاری و حوزه عمل شهرداران مشخص است اما دهیاران بعنوان فرمانداران و بخشداران کوچک حوزه کاری گسترده تری با وظایف گوناگون دارند.
شکری، رعایت مسائل ساخت و ساز، اجرای درست طرح هادی در روستاها، رعایت مسائل بهداشتی و دفع اصولی زباله ها و پسماندها، احداث غسالخانه و دیگر پروژه های عمرانی، جذب امتیازات و اعتبارات دولتی و مشارکت و خودیاری مردم، ملزم نمودن مردم به رعایت قانون، ایستادگی دربرابر منافع شخصی برخی برای رعایت منافع عموم از جمله تخریب منابع طبیعی، رسیدگی به مسائل فرهنگی، نقش ترویجی و ارشادی در مکانیزه کردن آبیاری، ورود در بحث تولید و جذب سرمایه گذار و غیره  را از جمله وظایف دهیاران برشمرد.
فرماندار میانه با اشاره به فراهم نمودن و تسهیل زمینه کاری بیشتر برای دهیاران از جمله عدم نیاز به تغییر کاربری در صنایع تبدیلی کشاورزی یا صنایع وابسته به کشاورزی از جمله دامداری، پرورش ماهی، میوه خشک کنی و غیره  گفت: فقط با ارائه درخواست به جهاد کشاورزی باقی کارها به انجام رسیده و مجوز لازم برای شروع کار سرمایه گذاران فراهم خواهد آمد.
شکری در پایان به همایش استانی دهیاران در روز شنبه اشاره کرده گفت: من بعنوان نماینده فرمانداران در این همایش صحبت کرده و موارد و مشکلات دهیاران از جمله وضعیت استخدامی و دیگر مسائل آنها را جهت بهبود وضعیت کاری، بازگو کرده و انتظار دارم دهیاران عزیز نیز با انتقال مسائل و مشکلات عمومی در روستاها ما را یاری کنند تا بتوانیم در راه عمران و آبادانی هر چه بیشتر روستاها با جذب اعتبارات و امکانات از سوی استان گام برداریم.
بخشدار بخش مرکزی میانه نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت و تبریک روز دهیار و شهردار گفت: دهیاران از پرکارترین و کم ادعاترین افراد علی رغم بازدهی بیشتر با حقوق و مزایای کم به شمار می روند.
بهنام آقامحمدی افزود: بیشترین خدمات رسانی با امکانات کم از سوی دهیاران در روستاها به انجام می رسد که جا دارد از این تلاشگران و زحمتکشان عرصه خدمت رسانی به روستائیان تقدیر و تشکر نمایم.
وی با بیان اینکه دهیاران و شهرداران نماد و تجلی مردم سالاری به شمار می روند گفت: جایگاه این عزیزان از اهمیت خاصی برخوردار است.
بخشدار مرکزی میانه با بیان اینکه دهیاران از توان بالایی برخوردار هستند گفت: این امر باعث شده تا انتظار ما در حوزه خدمات رسانی از دهیاران افزایش یابد که یکی از این انتظارات جلب و جذب مشارکتهای مردمی و خودیاری است زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی در کشور و منابع مالی محدود دولت، مشارکت و خودیاری مردم می تواند عمده مشکلات مردم از جمله در روستاها را رفع کند.
در پایان جلسه از شهرداران و دهیاران نمونه بخش مرکزی میانه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.
گفتنی است دو دستگاه خودروی نیمه سنگین جهت حمل زباله روستاهای طوق و سبز تحویل دهیاران گردید.
                                                        

You have no rights to post comments