آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: در سال جاری 225 میلیارد ریال برای بازسازی مدارس شهرستان هزینه خواهد شد

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه 15 مدرسه روستایی و 12 مدرسه شهری در شهرستان فرسوده هستند و 432 کلاس فرسوده در سطح شهرستان موجود است، گفت: 225 میلیارد ریال در سال جاری صرف بازسازی مدارس شهرستان میانه خواهد شد.
حمید شکری در جلسه شورای  آموزش و پرورش  افزود:  با این حال که خیرین مدرسه ساز میانه جزو برترین های استان و همواره حامی و یاور آموزش و پرورش می باشند اما نیازمند کمک بیشتر آنان برای حل مشکلات موجود هستیم.
وی با بیان اینکه کیفیت برخی مدارس قدیمی شهرستان به دلیل فرسودگی قابل اعتماد نیست و برخی مناطق از جمله  مناطق محروم شهر میانه نیز از داشتن مدرسه محروم هستند، گفت: باید برای رفع این مسائل، از اعتبارات محرومیت زدایی به این بخش اختصاص داده شود.
فرماندار میانه از صدور مجوز تاسیس 69 مدرسه غیردولتی در شهرستان خبر داده، گفت: با توجه به اینکه تعداد بالای مدارس موجب عدم تکمیل ظرفیت آنها می شود لازم است آموزش و پرورش شهرستان با برنامه ریزی لازم نسبت به شناسایی مناطق مورد نیاز اقدام کند تا مدارس در این نقاط تاسیس گردد.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه 2300 نوآموز در شهرستان میانه وارد چرخه آموزش خواهند شد، گفت: نسبت به سال تحصیلی گذشته 200 نفر افزایش داشتیم.
یوسف ساجدی فر توجه به استعداد و نیازهای دانش آموزان و برنامه ریزی بر اساس خواسته های آنان را از خلاءهای حوزه آموزشی عنوان نموده افزود: تقویت بنیه دانش آموزان در مسائل فرهنگی و مذهبی را در اولویت امور قرار داده ایم که در این راستا بانک اطلاعاتی قرآنی دانش آموزان میانه با محورهای حفظ، قرائت و سایر رشته ها راه اندازی شده است.                           
 

You have no rights to post comments