آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: دادگستری در راه اندازی فرآیند تولید در شهرستان نقش مهمی دارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: دادگستری استان آذربایجان شرقی و به تبع آن شهرستان میانه علاوه بر وظایف ذانی خود در کنار دولت بوده و در راه اندازی فرآیند تولید نیز نقش مهمی دارند.
حمید شکری در آئین تودیع و معارفه رییس جدید دادگستری شهرستان میانه با اشاره به اینکه قوای سه گانه از حوزه های مستقل تعریف شده در قانون اساسی هستند افزود: این قوا در عین استقلال همکاری خوبی با دولت دارند.
وی در ادامه با اشاره به رضایت مردم از قوه قضائیه در شهرستان میانه این امر را نشان از عملکرد مناسب این قوه و همکاری تنگاتنگ آنها با دولت عنوان نموده از زحمات قوه قضائیه شهرستان در همراهی و همکاری با دولت و زحمات قنبرزاده رییس سابق دادگستری شهرستان تقدیر و تشکر نموده برای اصغر فکور در سمت رییس جدید دادگستری شهرستان برای تکمیل نواقص و ارائه خدمات بیشتر آرزوی توفیق کرد.  
شکری با اشاره به نقش مفید قوه قضائیه در فرآیند تولید اظهار کرد: انتظار داریم قوه قضائیه شهرستان بیش از پیش در مسائل اجتماعی و تولیدی یاریگر ما مسئولین باشند که خوشبختانه این قوه  در شهرستان به نحو کامل به این وظایف عمل کرده و از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: مدیریت بر اساس عدالت  مهمترین خواسته مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران است.
یعقوب شیویاری با اذعان بر اینکه ازدیاد پرونده ها در کشور برازنده نظام  اسلامی ایران نیست افزود: ما درقوه قضائی کشور 2 برابر استاندارد جهانی پرونده داریم و در شهرستان میانه نیز برای هر قاضی 120 پرونده موجود است که ازدیاد این پرونده ها از عدم آگاهی مردم به مقررات سرچشمه می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه جرم و جنایت ویروسی قابل انتقال است خواستار پیشگیری با همت تمامی مسئولین ذیربط شده افزود: باید آگاهی مردم را با استفاده از مفاهیم قرآنی و آثار هنری از طریق صدا و سیما افزایش دهیم.
شیویاری قانون گریزی را سبب بروز آسیبهای اجتماعی خوانده گفت: قانونی که قابلیت اجرا و تمکین داشته باشد از بسیاری از مشکلات خواهد کاست.
نماینده مردم میانه در پایان بالا بودن پرونده های قضایی شهرستان را علت مهمی برای به خطر افتادن سلامت قضایی به جهت فشار کاری خوانده افزود: اساسی ترین و آسان ترین راه در راستای کاهش پرونده های قضایی آگاهی بخشی در جامعه می باشد.  
  

You have no rights to post comments