آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه خواستار رعایت ضوابط ترافیکی در ساخت و سازها شد


 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه  به مشکل نبود پارکینگ در برخی ساختمانهای احداث شده که سبب بروز مشکلات ترافیکی بسیاری در سطح شهر شده اشاره کرده، خواستار رعایت ضوابط ترافیکی در ساخت و سازها و صدور مجوز از سوی شهرداری تنها در صورت رعایت این ضوابط شد.
حمید شکری در جلسه شورای ترافیک شهرستان میانه همچنین خواستار نصب و توسعه دوربینهای نظارتی در جهت کنترل ترافیک جاده ای سطح شهرستان با توجه به متوسط ترافیک 13 هزار دستگاه خودرو درمسیرهای مواصلاتی شده گفت: در حوزه راهداری در سطح استان شاهد مشکلاتی هستیم که نیاز به بررسی و کار کارشناسی و فنی در جهت رفع مشکلات احساس می شود.
وی در ادامه نبود متولی بر عملکرد شرکتهای امداد خودرو را از دیگر مشکلات خوانده افزود: بی قانونی در ارتباط با حمل خودرو از سوی امداد خودروهای بدون مجوز نیز از مسائلی است که شهرداری باید در خصوص تعیین متولی مشخص، اقدام  لازم را بعمل آورده و  پلیس راه نیز از تردد امداد خودروهای بدون مجوز جلوگیری کند.
فرماندار ویژه میانه نیاز به آموزش، اطلاع رسانی همگانی از جمله در روستاها از طریق دهیاران در خصوص موتورسیکلت و تصادفات آن افزود: باید زمینه و بستر لازم برای استفاده از کلاه ایمنی در سطح شهرستان فراهم شده و از تردد موتورهای غیر مجاز با سرعت بالا جلوگیری شود.
وی بر توقیف و برخورد با موتورسواران متخلف تاکید کرده از افزایش 3 برابری توقیف موتورسیکلت در سال جاری نسبت به سال گذشته خبرداد.
شکری  در ادامه ایمن سازی و آرام سازی معابر اطراف مدارس، مساجد و فروشگاههای بزرگ در سطح شهر، ضرورت آموزش  و فرهنگ سازی ترافیک در سطح پارکهای پرتردد با استفاده از امکانات لازم از سوی شهرداری، نظارت برکیفیت ایمنی خودروها، شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده ها، توسعه فرهنگ ترافیک ، صدور اطلاعیه، تراکت و نصب بنر در جهت جریمه و برخورد با خودروهای سنگین که در سطح شهر تردد و پارک نموده اند، ارائه طرح های موثر و عملیاتی شدن آنها در جهت کاهش تصادفات و بار ترافیکی، برگزاری جلسات به صورت منظم و ماهانه را از دیگر اموری خواند که باید در راستای کاهش ترافیک و تصادفات اعمال شود.
فرماندار ویژه میانه با اشاره به اینکه 60 درصد فوتی تصادفات دربیمارستانها رخ می دهد بر ضرورت حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان  در جلسات شورای ترافیک اشاره کرد.
شکری در پایان از رییس پلیس راه و راهنمایی و رانندگی خواست تا علی رغم وجود مشکلات، نبود امکانات و اعتبار لازم با تلاش و کوشش، همکاری و تعامل در راستای حل مشکلات ترافیکی شهرستان گام بردارند.  
 

You have no rights to post comments