آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: حمایت دولت در واگذاری پروژه های عمرانی به شرکت آرمان از جمله مزایای راه اندازی این شرکت به شمار می‌رود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: واگذاری پروژه های عمرانی بدون مناقصه، سوددهی به اعضا، اشتغالزایی و رشد و توسعه شهرستان از مهمترین مزایای راه اندازی شرکت توسعه و عمران (آرمان) میانه به شمار می رود.
حمید شکری در نشست شرکت تعاونی توسعه و عمران میانه بزرگترین ظرفیت این شرکت را مشارکت شرکتهای عمرانی و تولیدی شهرستان خواند که به خاطر برخی مشکلات نمی توانستند از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کنند که با عضویت در این شرکت این مشکل رفع شده و امکان بالقوه تولید، اشتغال و درآمد در سطح شهرستان افزایش خواهد داشت.
وی با بیان اینکه شرکت آرمان میانه با یکهزار و ۱۸۱ نفر عضو و سرمایه و تعهد اولیه ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی آغاز به کار نموده است گفت: این امر با همت و تلاش حداکثری اعضا حاصل شده و تسهیل در امور کارکردی تعاونیها و ارائه راهکارهایی برای فعالیت‌های عمرانی، تولیدی و اقتصادی در منطقه را فراهم آورده است.
فرماندار میانه در ادامه افزود: شرکتهای زیرمجموعه متولی احداث پروژه ها خواهند بود و هزینه کرد خود را پس از تخصیص اعتبار از سوی دولت دریافت خواهند نمود زیرا هدف اجرای پروژه ها با استفاده از ظرفیت و امکان مالی شرکتها تا زمان تخصیص اعتبار از سوی دولت می باشد.
وی اجرای پروژه ها از سوی شرکتهای زیر مجموعه آرمان میانه را سبب برگشت سود به نفع شهرستان و تقویت این شرکتها و اشتغالزایی افراد بومی خوانده اضافه کرد: باید جلسه ای با شرکتها و تعاونیهای توانمند شهرستان برگزار کنیم تا توان و میزان شراکت آنها در شرکت توسعه و عمران میانه مشخص شود.
شکری از سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی آقای اصغری در حوزه مدارس خبر داده گفت: اعتبار دولتی ابلاغ شده و به محض تخصیص، هزینه اجرای این طرح ها را از سوی دولت دریافت خواهند کرد.
فرماندار میانه به ناقص ماندن پروژه های راه روستایی شهرستان از سوی پیمانکاران به علت تخصیص نیافتن اعتبار لازم از سوی دولت اشاره کرده گفت: با دعوت از مدیر کل راه و شهرسازی و اعلام آمادگی از سوی آقای اصغری و مرضه ای با تشکیل شرکتی در جهت زیرسازی و آسفالت راههای روستایی شهرستان توافقاتی بعمل آمده و با سرمایه ۳۵۰ میلیارد ریالی مقرر شده تا احداث 225  کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان به این شرکت واگذار شود.
وی با بیان اینکه در شهرستان میانه پروژه های متعدد و بزرگی از جمله در حوزه آب، راه، آموزش و پرورش، آب و فاضلاب و راه آهن وجود دارد تاکید کرد: می توان از ظرفیتهای شهرستان برای اجرای این پروژه ها بهره برد.
شکری شرکت آرمان میانه را از قوی ترین و توانمندترین شرکتها در سطح استان برشمرده از استقبال استاندار آذربایجان شرقی و دستور ایشان برای برگزاری جلسه ای با پورمهدی معاونت عمرانی استانداری خبر داده گفت: این جلسه در روز دوشنبه برگزار می شود که با استناد قانونی و برآورد توان و ظرفیت شهرستان، انجام پروژه های عمرانی و تولیدی در رشته های مختلف از سوی این شرکت را نهایی خواهیم کرد تا بتوانیم به اهداف مورد نظررسیده و قولهایی که به سهامداران  داده ایم را عملی سازیم.           

You have no rights to post comments