آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: حفظ و پایداری دستاوردهای نظام نیازمند پدافند غیر عامل است

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران که بلوغ انقلاب به شمار می رود افزود: انقلاب اسلامی ایران همواره مورد طمع و هجمه های مختلف از سوی دشمنان و معاندین نظام واقع شده که برای حفظ، پایداری آن نیازمند پدافند غیر عامل هستیم.

محمدرضا مشایخی در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با محوریت پدافند غیرعامل و فضای مجازی و سایبری با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سبب کاهش بسیاری از آسیبهای غیرطبیعی در جامعه است افزود: فضای مجازی و سایبری دارای قرارگاهی با اعضای مشخص است که فراتر از کارگروههای 11 گانه خود عمل می کند.
وی با بیان اینکه هجمه های مختلف، نوع پیچیدگیهای زمان و تنوع مسائل ایجاب می کند که بروز بوده و بتوانیم در مقابل هر بحرانی آمادگی کامل داشته باشیم، رسالت اصلی پدافند غیر عامل را حفظ،پایداری و کاهش آسیب پذیری زیر ساخت های کشور، حفاظت از مردم و استمرار خدمات ضروری در برابر تهدیدات دانست و گفت: انجام مانورها و برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی توسط ادارات و دستگاه های اجرایی برای کسب آمادگی بیشتر ضروری است.
وی ادامه داد: در حوزه پدافند سایبری نیز با توجه به اینکه امور اداری و گردش اطلاعات از طریق شبکه انجام می شود و ادارات به سمت پیاده سازی دولت الکترونیک حرکت کرده اند لازم است  بررسی سطح امنیت شبکه و انجام تست نفوذ شبکه بطور مستمر صورت پذیرد.
فرماندار میانه  در خصوص بی‌توجهی به تهدیدهای فضای مجازی، گفت: عمده آسیب‌هایی که جوانان و جامعه متحمل می‌شوند در حوزه فضای مجازی است که باید از طریق آموزش، آگاه سازی و کنترل از هر گونه آسیب به این نسل پیشگیری کرد.
مشایخی در ادامه به سفر دکتر لاریجانی به شهرستان میانه در روز 11 بهمن برای حضور در یادواره شهدای زینبیه و ثارالله که سند مظلومیت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس به شمار می روند اشاره کرده بر حضور موثر و حداکثری مردم در برنامه های پیش بینی شده روز 11 بهمن تاکید کرده گفت: دهه فجر فرصتی مغتنم برای ارائه عملکرد دولت و ارائه خدمات هر چه بیشتر به مردم است.
وی همچنین لزوم وحدت رویه،  همدلی از سوی مسئولین  و تکریم بیش از پیش مردم را سبب نزدیکی مردم با مسئولین خوانده افزود: مسئولین باید همیشه و در همه حال پاسخگوی مردم و مطالبات آنها باشند.
در ادامه جلسه  مطالب آموزشی درخصوص امنیت فناوری اطلاعات و تهدیدات سایبری آموزش داده شده و تبادل نظر و هم اندیشی بین اعضاء جلسه جهت نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل سایبری و ارتقاء سطح امنیت فناوری اطلاعات در سطح ادارات متبوع صورت گرفت.
گفتنی است با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل و جانشین قرارگاه سایبری استان به همراهی فرماندار ویژه شهرستان میانه از مجتمع فولاد آذربایجان و سیلوی میانه بازدید بعمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
 

You have no rights to post comments