آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: توسعه روستایی در بخش کشاورزی میسر است

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه چند سالی است که بحث توسعه روستایی مطرح می باشد افزود: توسعه روستایی در بخش کشاورزی میسر می باشد.
 حمید شکری در جلسه امور اراضی شهرستان با حضور مدیرامور اراضی استان گفت: متاسفانه در حوزه حریم اراضی برای احداث یک واحد تولیدی مرتبط با بخش کشاورزی مانند میوه خشک کنی در ارائه مجوز صنایع و استعلام با مشکل مواجه هستیم زیرا زمین چسبیده به زنجان را نیز محدوده شهر اعلام می کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی  وقتی موفق به جذب سرمایه گذار در قالب کمیته های مختلف با هدف ایجاد اشتغال می شویم، واگذاری زمین و تغییر کاربری یک تا دوسال زمان می برد که این امر مغایر و متناقض با اهداف و سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال است.
شکری همچنین با بیان اینکه روال اداری در استان ما موجب سرمایه گریزی شده و سرمایه گذاران ما جذب استان زنجان می شوند گفت: روال اداری در استانها نیز متفاوت بوده از جمله در استان زنجان در کمتر از یکماه امورات مربوط به سرمایه گذاران به خوبی انجام می شود.
فرماندار میانه با بیان اینکه محدوده حریم هر شهر 3 تا 5 برابر وسعت آن محسوب می شود گفت: متاسفانه حریم شهر میانه را 62 برابر حساب می کنند که این امر مشکلی بزرگ محسوب شده و واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران را سردرگم نموده بطوریکه شهر ترک نیز جزو حریم شهر میانه محسوب می شود.
مدیر امور اراضی استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه ما با طرح های تولیدی کشاورزی و غیر کشاورزی و صنایع کوچک زودبازده که در حریم بوده و جزو اراضی غیر ملی باشد مشکلی نداشته و استعلام انجام نمی دهیم گفت: موارد حوزه اراضی ملی را باید با راه و شهرسازی حل و فصل کنید.
جعفروند در ادامه از آمادگی امور اراضی استان برای تحویل زمین به سرمایه گذاران شهرستان با هدایت به طرف اراضی ملی خبر داده افزود: اراضی ملی تغییر کابری نمی خواهد و ما متولی تعیین کاربری اراضی زراعی و باغی به غیر کشاورزی هستیم که پس از ارائه مجوز توسط ما، موضوع به کارگروه امور زیربنایی ارجاع داده می شود.
 

You have no rights to post comments