آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: توجه به برنامه های فرهنگی از جمله فرهنگ مطالعه در اولویت نهاد خانواده ها باید باشد

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه در هر خانواده ای شاهد برنامه ریزی و اولویت بندی در  انجام کارها هستیم گفت: متاسفانه برنامه های فرهنگی از جمله فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این برنامه ریزی ها قرار نگرفته که باید این امور در اولویت نهاد خانواده باشد.
محمدرضا مشایخی در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان میانه اضافه کرد: فرهنگ سازی برای ترویج مطالعه باید به حدی باشد که افراد خانواده از جمله دانش آموزان از فضای دیجیتالی و مجازی کتابخوانی نیز خارج شده و کسی از اعضای خانواده هیچ شبی را بدون مطالعه بسر نبرد.
وی آرامش فکری و ذهنی، درمان برخی مشکلات روحی، افزایش اطلاعات ، افزایش گنجینه لغات را از آثار مثبت کتابخوانی عنوان نموده گفت: میزان سرانه رشد مطالعه در کشور و سطح شهرستان پایین بوده و این امر با توجه به فرهنگ و تمدن کشور ایران و وضعیت معیشت و زندگانی مردم قابل قبول نیست.
مشایخی تاکید کرد: نباید به موضوع مطالعه بعنوان رفع حاجت بنگریم بلکه باید مطالعه جزو برنامه های روزمره زندگی قرار گیرد تا سبب روشنگری و هدایت در جامعه شود.
وی در ادامه با تقدیر ازهمکاری و همدلی اعضای انجمن در اجرای مصوبات جلسات قبل بر ضرورت توسعه کیفی کتاب و کتابخوانی به موازات توسعه کمی آن تاکید کرده افزود: موضوعات مختلف در این حوزه باید بعد از تصمیم گیری از سوی انجمن در قالب مصوبه پیگیری و به اجرا برسد .
فرماندار میانه فرهنگ سازی امور از جمله مطالعه را پایه گذاری برای نسل های آتی خوانده افزود: نسلهای بعدی نیز باید با دلسوزی و حساسیت بتوانند مسائل مبتلا به زمان خود را با تلفیق مسائل روز ، فکر باز و ایده خلاق حاصل از مطالعه و فرهنگ سازی رفع کنند .
مشایخی حضور در جلسه انجمن کتابخانه عمومی در استان برای پیگیری مصوبات شهرستانی با حضور مدیر کل در میانه برای تحقق و اجرایی شدن آنها را ضروری خوانده افزود: موضوع حفاظت دیجیتالی و نیروی انسانی از مواردی خواهد بود که مورد پیگیری در استان قرار خواهد گرفت.
وی همچنین با اشاره به صدور مجوز استفاده از ظرفیت کانونهای فرهنگی، هنری مساجد و حسینیه ها افزود: باید با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه برای بهره گیری از این ظرفیتها فراهم شود.
 
 
 
 

You have no rights to post comments