آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: تهذیب و پرورش مقدم بر آموزش است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اهمیت تزکیه، تهذیب و پرورش در آموزش و پرورش گفت: تهذیب و پرورش مقدم بر آموزش است.

حمید شکری در آیین زنگ مدارس و به طور نمادین در مدرسه متوسطه دوره اول دخترانه عفاف با تبریک آغاز بازگشایی مدارس و تقارن آن با هفته دفاع مقدس و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: امام حسین (ع) یک روز قبل از آغاز جنگ در عاشورا از دشمن درخواست فرصت نمود تا در این یک روز به تزکیه و تهذیب بپردازند که این امر نشان از اهمیت این دو موضوع  در آموزه های دینی اسلام است.
وی با تاکید بر اینکه مبنا و اساس در آموزش و پرورش باید تزکیه، تهذیب و پرورش بوده  و آموزش علم اولویت بعدی باشد خطاب به دانش آموزان افزود: دانش آموزان بعنوان آینده سازان مملکت باید بدانند که ملت ایران حتی دانش آموزان مدارس تا چه حد در مقابله و دفاع از نظام، انقلاب، مملکت، ارزشها و باورهای نظام ایستادگی کرده و چه شهدایی تقدیم این راه نموده اند تا این مملکت به آنان تحویل داده شود.
فرماندار ویژه میانه با اشاره به هجمه ها و توطئه های مختلف دشمنان اظهار کرد: امروز هم شهدایی همچون حجی ها  سر دادند و می دهند تا این مملکت سرپا بوده و قله های رفیع اقتدار و عزت را بپیماید که این امر بر مسئولیت شما دانش آموزان در فتح قله های رفیع علم و دانش می افزاید زیرا در رفع نیازهای اقتصادی، علمی و فنی  چشم امید جامعه به شما دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه نباید فرصتها را از دست داد تاکید کرد: باید در سنگر علم و دانش آنقدر پیشرفت کرده و به خودکفایی برسیم تا دشمنان طمع نکرده و هر لحظه به فکر تحریم کشور ما نباشند.
شکری فرار مغزها را از دیگر مشکلات در کشور خوانده افزود: باید کاری کنیم  تا جوانان ما احساس مسئولیت کرده و پس از کسب تجربه، علم و تخصص به دیگر کشورها نرفته و درراستای تعالی و پیشرفت مملکت خود تلاش کنند.
وی چگونگی تمرین تحمل افکار دیگران، احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را پرسش  مهر رییس جمهور عنوان کرده گفت: هر کسی جایگاه و عقاید خود را داشته و همه باید احترام بگذارند که لازمه آن افزایش آستانه تحمل است و باید بدانیم اختلاف نظر دو دوست، دشمنی و تضاد محسوب نمی شود بلکه می تواند عامل مهمی در راستای رشد و بالندگی باشد.
در آیین به صدا درآوردن زنگ مدارس امام جمعه میانه و شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
 

 

You have no rights to post comments