آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: تجمیع بیمه ها باعث یکپارچگی خدمات در محیط شهری و روستایی است

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه بیمه راهکاری مهم برای کاهش آلام و دردهای بیماران و خانواده های آنان است تاکید کرد: تجمیع بیمه ها باعث یکپارچگی ارائه خدمات در محیطهای شهری و روستایی است.
محمدرضا مشایخی در دیدار رییس بیمه سلامت میانه با تبریک هفته سلامت به تمامی دست اندرکاران بیمه سلامت در شهرستان میانه از هزینه کرد یارانه های بسیاری از سوی دولت برای رفع دغدغه های بهداشت و درمان خبر داده گفت: تمامی توفیقات این حوزه در سایه تلاش مسئولین شهرستانی، استانی و در سطح کلان از سوی وازرتخانه بهداشت و درمان حاصل آمده است.
وی با بیان اینکه بنای کار ما در شهرستان بر جدیت و تسهیل امور مردم با هماهنگی بیشتر و رفع موانع و کمبودها در راستای ارتقای خدمات بهداشت و درمان است افزود: با نوسانات قیمتها به دور از انصاف است که بیماران از جمله بیماران خاص، خود و خانواده هایشان دغدغه داشته باشند چون دغدغه آنها تمامی زحمات و تلاش حاکمیت و دولت در ارائه خدمات بیشتر را به زیر سوال می برد.
مشایخی در پایان اضافه کرد: نباید هیچ مشکلی ما بین مجموعه های خدمات رسان بهداشتی و درمانی با داروخانه ها وجود داشته باشد بلکه باید با تعامل و همکاری لازم به رفع مشکلات اقدام شود.
رییس بیمه سلامت شهرستان در این دیدار به ارائه گزارش از فعالیتهای این بیمه در شهرستان پرداخته گفت: در سال گذشته مبلغ 80 میلیارد ریال در قالب پزشک خانواده در روستاهای شهرستان پرداخت شده که سرانه هر روستایی 1 میلیون و 200 هزار ریال می باشد.
زیادی به وجود 23 مرکز درمانی روستایی با استقرار پزشک در روستاهای شهرستان خبر داده به تحت پوشش بودن بیمه ای 102 هزار نفر اشاره کرد.
وی همچنین از پرداخت 400 میلیارد ریال پرداختی بیمه به بیمارستانها و درمانگاههای میانه در طی سال گذشته خبر داده افزود: حذف دفترچه درمانی یکی از اهداف بیمه سلامت در راستای بروزرسانی خدمات می باشد که کار خود را آغاز کرده و تنها با درج کد ملی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه خواهد شد.
زیادی اضافه کرد: در مراکز دولتی حذف دفترچه ها به اتمام رسیده و مطبها و مراکز خصوصی نیز 5 ماه فرصت دارند تا این کار را به انجام برسانند.   
 

You have no rights to post comments