آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: به شهادت رساندن نیروهای کارآمد نظام جمهوری اسلامی نتوانست حرکت انقلابی مردم را متوقف کند

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه به شهادت رساندن نیروهای کارامد نظام جمهوری اسلامی توسط منافقین کوردل، نتوانست حرکت انقلابی مردم را متوقف کند افزود: امروز شاهدیم جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور مقتدر در صحنه های مختلف جهانی حضور پیدا کرده و در تمامی صحنه های منطقه مدیریت کند.
حمید شکری با حضور در مسجد جامع شهرستان میانه ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، شهیدان رجایی و باهنرگفت: دشمنان و در راس آنها آمریکا اتحاد جهانی را علیه کشور ما راه اندازی کرده و با تحریم های ناجوانمردانه و ظالمانه توانسته اقتصاد ما را به رکود بکشاند.
وی اضافه کرد: دشمن با این کارها سعی در ایجاد نارضایتی در بین مردم و به خیال باطل خود سقوط نظام  داشت درحالیکه مردم از نظام اسلامی شناخت عمیقی داشته و هزینه های سنگینی در راه این نظام مقدس پرداخته اند.
شکری با اشاره به اینکه مردم همیشه پاسداشت این انقلاب را به عهده گرفته  و در عرصه های مختلف در صحنه بودند گفت: حضور بالای 70 درصدی  مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  نماد بارز حضور مردم در صحنه های مورد نیاز است که افتخار آفریده و به دشمنان گوشمالی دادند  تا دیگر به فکر توطئه علیه نظام ما  نباشند زیرا این نظام و دولت از  پشتوانه عظیم مردمی برخوردار است.
فرماندار ویژه میانه با اشاره به برجام و اینکه جمهوری اسلامی در قالب برجام بهانه های متعددی را از دست استکبار گرفته و منافذ بسیاری را گشود افزود: ما مدعی رفع تمامی مشکلات توسط برجام نیستیم ولی واقعیت این است که برخلاف کسانی که می گویند برجام هیچ ثمری نداشته باید بگوییم که چنین نبوده وخیر و برکاتی برای کشورمان به همراه داشته  که افزایش دو و نیم برابری درآمد نفتی کشور یکی از این برکات است.
وی افزود: از دیگر ثمرات برجام این است که دیگر آن اتحادی که کشورهای اروپایی و آمریکا را در شورای امنیت همراه کرده بود و به خوشایند خود علیه ایران قطعنامه صادر می کردند، وجود ندارد و حقانیت و صلح طلبی  نظام جمهوری اسلامی در جهان ثابت شده،  با این حال آمریکا در مسیر برجام سنگ اندازی می کند  که ما باید اتحاد جهانی علیه آمریکا را حفظ نماییم.
وی به پروژه طرح فولاد میانه اشاره کرده، گفت: حدود 5 سال از آغاز این پروژه می گذشت ولی بخاطر تحریم ها امکان تکمیل آن وجود نداشت که پس از برجام با روابطی که به وجود آمد، دستگاهها، امکانات و نیروهای متخصص خارجی برای تکمیل آن وارد کشور شده ، همچنین سرمایه خارجی در قالب فاینانس به این طرح اختصاص یافت و اکنون شاهد راه اندازی طرح فولاد میانه هستیم که طی روزهای آتی با حضور معاون رئیس جمهور شاهد افتتاح آن خواهیم بود و 250 نفر جوانی که سالهاست منتظر راه اندازی و اشتغال در این کارخانه  هستند تا حدودی رفع خواهد شد.
شکری با اشاره به انجام کارهای اساسی و سرمایه گذاری هایی  اساسی در شهرستان افزود: با توجه به اینکه منطقه میانه، منطقه ای مناسب برای کشاورزی و دامداری است تا کنون 2700 هکتار از زمین های دیم پایاب سد آیدوغموش، آبی شده و در هر هکتار از این فرآیند، بازدهی محصول به سه برابر و به تبع آن ارزش زمین نیز افزایش می یابد.
وی همچنین افزود: در توافقی که سال گذشته بین بانک زمین، جهاد کشاورزی و سازمان آب انجام شد در سال جاری  دوهزار هکتار از اراضی دیم پایاب، با کمک بلاعوض 200 میلیارد ریالی دولت به کشاورزان و تسهیلات 100 میلیون ریالی کم بهره برای هر هکتار زمین در راستای تبدیل اراضی دیم به آبی در حال اجراست و تا پایان سال، 2 هزار هکتار دیگرنیز بر اراضی آبی پایاب افزوده خواهد شد.
شکری اضاقه کرد:اگر ما برای هر هکتار یک نفر اشتغال زایی پایدار در نظر بگیریم، امسال خواهیم توانست برای 2 هزار نفر در بخش کشاورزی اشتغال زایی کنیم.
وی با اشاره به سفر سعیدی کیا و توافق با بنیاد مستضعفان در جهت احداث گاوداری 6هزار راسی در میانه گفت: زمین برای احداث این گاوداری آماده بوده و 10 میلیارد ریال از سوی بنیاد برای انجام کارهای اولیه اختصاص یافته و به زودی اجرای این پروژه عظیم در میانه آغاز خواهد شد که در کل با 1000 میلیارد سرمایه گذاری از سوی بنیاد مستضعفان به اتمام می رسد.
فرماندار میانه با بیان اینکه این طرحی است که نه تنها استان آذربایجان شرقی، بلکه استانهای همجوار نیز از داشتن چنین طرح بزرگی برخوردار نیستند افزود: این پروژه تحول بزرگی در شهرستان در زمینه اشتغال، رونق کسب و کار و آبادانی ایجاد کرده و در کنار آن نیاز به احداث کارخانه های فرآوری لبنی ضرورت خواهد یافت.
وی نیروگاه بادی 50 مگاواتی درحال احداث آقکند در منطقه ای 20 هکتاری، از سوی گروه مپنا با سرمایه گذاری 2400 میلیارد ریالی را از دیگر طرح های بزرگ در شهرستان خوانده گفت: این طرح در استان نمونه بوده و توسعه شهرستان را دربر خواهد داشت.
شکری یکی از انتظارات مردم میانه را  آب شرب  خوانده افزود: این پروژه با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بود اما در آخرین روز از هفته دولت لوله کشی 25 کیلومتر باقی مانده برای رسیدن خط لوله به میانه کلنگ زنی خواهد شد و بر اساس قرارداد ظرف 18 ماه به اتمام خواهد رسید تا مردم از آب شرب سالم سد گرمی چای بهره مند شوند.
وی با اشاره به گازرسانی به روستاهای شهرستان گفت: در دو و نیم سال اخیر تعداد 100 روستای دارای گاز شهرستان به بیش از 200 روستا افزایش یافته و گازرسانی به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار در حال انجام بوده  و به مرحله ای رسیدیم که قصد گازرسانی به روستاهای زیر 20 خانوار هستیم که اینها همه توفیقات بزرگ دولت جمهوری اسلامی است که هرساله فقط در بخش گازرسانی 250 میلیارد ریال در میانه هزینه می شود.
شکری با بیان اینکه در زمینه فاضلاب شهری از جمله در شهرک اندیشه و برخی نقاط مختلف شهر با مشکلاتی روبرو بودیم افزود: با پیگیری های صورت گرفته، بالاترین میزان جذب اعتبار فاضلاب شهری در استان داشتیم و این امرموجب توسعه شبکه فاضلاب شهری در میانه شد.
وی با اذعان بر اینکه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی یکی از چشم اندازهای سند تدبیر توسعه شهرستان است اما با توجه به اینکه قانون، ایجاد چنین منطقه ای را منوط به حضور بخش خصوصی نموده و سرمایه گذاری بسیار بالایی نزدیک به 1500 میلیارد ریال را می طلبد گفت: حضور سرمایه گذاری با چنین توانایی بعید به نظر می رسد اما با پیگیری های مستمر، موافقت شهرک کلوچه خالصه را برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی اخذ نمودیم و این اولین موردی است که دولت متولی گری منطقه ویژه اقتصادی را به عهده می گیرد.
فرماندار میانه افزود: این منطقه برای سرمایه گذاری بوده و با معافیت های مالیاتی که دارد موجب جذب سرمایه گذار و رونق و توسعه اقتصادی شهرستان خواهد شد و باید گفت، منطقه ویژه اقتصادی با توجه به برخورداری شهرستان از پتانسیل های فراوان حق میانه است.
وی بزرگترین مشکل شهرستان را وضعیت نامناسب راههای مواصلاتی خوانده گفت: مصوب شده تا محور میانه به سرچم چهاربانده شود، همچنین طرح مطالعاتی چهاربانده نمودن محور میانه- تبریز نیز به اتمام رسیده  و در حال مطالعات نهایی است  که در اعتبارات ملی سال 97 با همت نمایندگان شهرستان در مجلس می توان اعتبار این پروژه را تصویب، جذب و اجرا نمود.
شکری افزود: هم اکنون در محور میانه- سرچم 11 کیلومتر در حال انجام بوده و از محل اوراق قرضه اعتبار برای پیمانکار اخذ شده است.
وی با اشاره به تراکم و ترافیک پل قوری چای گفت: در هفته دولت کلنگ احداث پل دوم قوری چای به زمین زده خواهد شد.
شکری میزان اعتبارات اختصاص یافته و هزینه شده برای پروژه های شهرستان میانه در طی 4 سال دولت یازدهم در زمینه های مختلف از جمله آب رسانی، جاده، راه آهن، گازرسانی، طرح فولاد میانه و کلیه امور عمرانی این شهرستان را 15 هزار میلیارد ریال عنوان نموده افزود: ما به این مبالغ قانع نیستیم و پیگیر جذب اعتبارات بیشتر برای رفع کمبودها و عقب ماندگی های شهرستان از جمله در حوزه راه هستیم.
فرماندار ویژه میانه در پایان گفت: با همکاری و کمک های  دکتر شیویاری نماینده مردم در مجلس پیگیر تمام مسائل و مشکلات میانه بودیم و هستیم بطوریکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 15 جلسه با معاونین وزرا در وزارتخانه ها داشتیم و خوشبختانه بسیاری از این جلسات به ثمر نشسته و  به خاطر این تعامل و همکاری بالا از ایشان تشکر می کنم.
 
 

You have no rights to post comments