آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: برنامه گردشگری جهان اسلام با عنوان تبریز 2018 فرصت مناسبی برای معرفی شهرستان میانه می باشد

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه  با بیان اینکه شهرستان میانه بعنوان یکی از قطبهای گردشگری در استان مطرح است گفت: برنامه گردشگری جهان اسلام با عنوان تبریز 2018 در استان فرصت مناسبی برای معرفی شهرستان میانه می باشد.
حمید شکری در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میانه  با اشاره به اینکه شهرستان میانه از تعداد بالای آثار تاریخی و گردشگری برخوردار است، بر بهره برداری از ظرفیت های گردشگری شهرستان تاکید کرده افزود: حوزه گردشگری می تواند محل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و رونق کسب و کار باشد که در حوزه ها باید  بر تلاش و فعالیت خود بیافزاییم.
وی به تشکیل کمیته ای در شهرستان با محوریت شهرداری در جهت توسعه و ساماندهی طرح های گردشگری اشاره کرده گفت: تسریع در انجام پروژه های گردشگری از جمله واگذاری یک سری پروژه های گردشگری به بخش خصوصی کک بزرگی در راستا توسعه و رونق اقتصادی منطقه خواهد بود.
شکری با بیان اینکه در شهرستان پروژه های گردشگری بسیاری وجود دارد که آغاز شده و با صرف هزینه هایی نیمه کاره رها شده افزود: واگذاری این پروژه ها به بخش خصوص احیا، تکمیل و ساماندهی  این پروژه ها را سبب خواهد شد.
فرماندار ویژه میانه، تلاش برای تسریع در روند انجام پروژه سد آیدوغموش که بصورت مقدماتی توسط بخش خصوصی در حال انجام است را از اقدامات مهم شهرستان عنوان نموده گفت:  برای مجموعه دختر در میانه که شامل پل دختر، قلعه دختر و کاروانسرای دختر می باشد در سال جاری مبلغ 5 میلیارد ریال اعتبار در جهت فراهم سازی زیرساخت های مهم و اساسی آن از جمله آب، برق  تخصیص یافته تا با این زمینه سازی  برای تکمیل سایر بخش ها  به بخش خصوصی تحویل گردد و در این خصوص سمن فعالی در شهرستان در حال آماده سازی طرح می باشد.
شکری برپایی همایش هایی در حوزه گردشگری و توریسم را از محورهای مهم برای رونق کسب و کار و گردشگری خوانده افزود: ما می توانیم در سه ماهه دوم، دو همایش ملی در میانه برپا کنیم  برای مثال  همایش دهقان فداکار و همایش مفاخر ملی شهرستان میانه که می تواند میانه را در سطح ملی مطرح نموده  و در جهت گردشگری و جذب توریسم نیز موثر واقع شود.
وی در ادامه برپایی همایش برای افرادی که در قید حیات هستند و به عنوان چهره های اثرگذار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، علمی، ورزشی و دیگر حوزه ها مطرح هستند را یکی دیگر از راههای مهم در جهت جذب گردشگر و رونق اقتصادی شهرستان خواند.
فرماندار ویژه میانه در پایان اضافه کرد: از محل اعتبارات برنامه تبریز 2018 برای 23 پل میانه مبلغی اختصاص خواهد یافت که این موضوع  در حال بررسی است.               

You have no rights to post comments