آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: براساس قانون تمامی موسسات خیریه از پرداخت مالیات معاف هستند

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه گفت: بر اساس قانون تمامی موسسات خیریه از پرداخت مالیات معاف هستند و تنها در مواردی که برای درآمد زایی سرمایه گذاری کنند مشمول مالیات می شوند.
 حمید شکری در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میانه با اشاره به اینکه مجمع خیرین مدرسه ساز در شهرستان میانه رتبه سوم استان استان را کسب نموده و توانسته است خیرین زیادی را جذب نماید افزود: این انجمن سبب رفع بسیاری مشکلات در حوزه آموزش و پرورش شهرستان شده است.
وی در ادامه به مشکل مالیاتی در شهرستان میانه اشاره کرده گفت: اداره امور مالیاتی باید دقت بیشتری در برخورد با مجامع خیریه مثل مجمع خیرین مدرسه ساز داشته و مانع از حضور خیرین در شهرستان نشود همچنین این ملاحظات باید در برخورد با سرمایه گذاران از سوی امور مالیاتی لحاظ شود تا شاهد جذب سرمایه گذاران بیشتری در شهرستان باشیم.
فرماندار ویژه میانه  با بیان اینکه دولت به هیچ وجه درصدد اخذ مالیات از انجمن های خیریه نیست افزود: در مورد موسسات خیریه دستوالعمل داریم اینکه مالیات به اموال و املاک اهدایی خیرین تعلق نگرفته و اموالی غیر موضوع اهدا شده و در مسیر کار خیر مشمول مالیات شود.
امام جمعه میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه در سیستم آموزشی کشورمان، به رشته های فنی و حرفه ای بها داده نشده گفت: اهمیت به این رشته های تحصیلی سبب اشتغالزایی در جامعه و رفع مشکل بیکاری می شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبداله محمدی اظهار کرد: عدم برخورداری از مدارج علمی بالاتر برای رشته های فنی و حرفه ای سبب ضایع شدن حقوق برخی دانش آموزان با کارایی و کارآمدی بالا شده زیرا نمی توانند در رشته تحصیلی دلخواه خود به رتبه ها و درجات علمی بالاتر صعود کنند.
وی ایجاد اشتغال واقعی در جامعه را مستلزم توجه به رشته های فنی و حرفه ای و مسیرگشایی برای علم آموزان برای اخذ مدارج بالای تحصیلی عنوان نمود.
 

You have no rights to post comments