آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه از وضعیت روستای ممان در جهت انتقال آن به محل جدید بازدید کرد

 
 
 
 
 
فرماندار ویژه میانه با حضور معاون برنامه ریزی و عمرانی، بخشدار مرکزی و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان از روستای ممان بازدید کرد.
حمید شکری در این بازدید که با هدف بررسی وضعیت این روستا که در آینده بعنوان بخشی از مخزن سد شهریار آبگیری خواهد شد، انجام پذیرفت، با حضور در جمع اهالی این روستا و ممانیان مقیم تهران و دیگر نقاط کشور که بمناسبت عید نوروز گردهم آمده بودند به سخنرانی پرداخت.
وی با بیان اینکه روستای ممان بر اساس نقشه آبگیری سد باید به نقطه ای دیگر انتقال یابد، از مطالعات و مشخص نمودن محلی در حدود 5 کیلومتری این روستا توسط بنیاد مسکن برای انتقال خبر داده، افزود: مردم روستای ممان خواسته هایی همچون انتقال روستا به محل دیگری را مطرح می کنند و ما در شرایطی با خواسته اهالی مخالف نیستیم که کارشناسان زمین شناسی، خاک شناسی و دیگر آیتم های لازم، محل مدنظر اهالی را مورد تایید قرار دهند.
فرماندار میانه ادامه داد: ما هیچگاه در زمینه کار اجرایی و مخصوصا در موضوع انتقال روستای ممان از محدوده سد، رضایت آنی و مقطعی مردم را مدنظر قرار نمی دهیم چراکه خطراتی مانند رانش زمین می تواند خسارات جانی و مالی در پی داشته باشد و بی توجهی به اصول و قواعد کاری و سپردن مردم به دامن آسیب ها و خطرات، با قواعد مدیریت و اجرائیات در منافات کامل است و پایبندی به این اصول، رضایت درازمدت و بدون دغدغه مردم را فراهم خواهد آورد.
شکری با انتقاد از تصرف اراضی ملی دولتی توسط برخی اهالی، گفت: در اجرای طرخ هایی که آبادانی و توسعه را سبب می شود، همت جمعی لازم است و خوشبختانه در بسیاری از روستاهای شهرستان میانه این همت مشاهده شده و نتایج ارزنده ای به دست آمده است و امیدواریم در این روستا نیز شاهد این همت، همکاری و رفع موانع از سوی اهالی و پرهیز از هرگونه تصرف اراضی ملی باشیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه در پایان با اشاره به درخواست اهالی مبنی بر گازرسانی به روستای ممان، از تصمیم گیری و برنامه ریزی بر اساس وضعیت روستا در این خصوص موضوع و حل مشکل اهالی در جلسات آتی خبر داد.
 
عکس و خبر: رضا امامی
 

You have no rights to post comments