آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: از واحدهای بلااستفاده در شهرکهای صنعتی با اجرای طرح پایش خلع ید می شود

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه تاکید کرد: باید با استفاده از مراجع قضایی از واحدهایی که در شهرک صنعتی بلااستفاده مانده اند خلع ید شده و به افراد واجد شرایط و صلاحیت دار جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید و اقتصاد سپرده شود.
حمید شکری در نشستی با مدیر عامل شهرکهای صنعتی استان جهت اجرای طرح پایش در 3 شهرک صنعتی شهرستان افزود: اگر تمام ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال‌زایی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی فعال شود، به طور قطع شاهد رفع و یا کاهش بیکاری در سطح شهرستان خواهیم بود.
مدیر عامل شهرکهای صنعتی استان نیز در این نشست گفت: در راستای توسعه شهرکهای صنعتی میانه و تاکید استاندار برای توسعه صنعتی میانه بازدیدی از شهرکهای صنعتی شهرستان انجام و از نزدیک به بررسی مشکلات زیرساختی شهرکها پرداختیم.
نیرومند وجود 5 شهرک صنعتی در شهرستان میانه را زمینه ساز توسعه شهرستان خوانده گفت: هیچ مشکلی در جهت واگذای زمین به صنعتگران نداریم و طبق تفاهمی که صورت گرفته تمامی موارد و انتظارات تک به تک صنعتگران را بررسی کرده و کمک خواهیم کرد تا واگذاریها با کمترین و نازلترین قیمت و با شرایط بازپرداخت مناسب و کاهش سهم نقدی در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی تکمیل زیرساختهای شهرکهای صنعتی و توسعه شهرکهای تقاضا محور استان را جزو سیاستهای اصلی شرکت شهرکهای صنعتی  عنوان نموده گفت: خوشبختانه  توسعه چند شهرک صنعتی کلنگ زنی شده در سال گذشته طی کمتر از یکسال آماده واگذاری به متقاضیان شده که در هفته دولت سال جاری این اقدام آغاز خواهد شد که توسعه 480 هکتاری از  شهرک صنعتی شهید سلیمی و شهرک صنعتی آیت الله هاشمی از جمله این موارد برای واگذاری می باشد.
نیرومند اظهار کرد: در خصوص بازاریابی ، بازار صادرات، آموزش برای شاغلین در واحدهای صنعتی برنامه های خوبی از سوی شرکت شهرکهای صنعتی تدوین شده تا بتوانند با یکدیگر رقابت کنند.
وی با بیان اینکه در شهرستان میانه در حوزه شهرکهای صنعتی مشکل چشمگیری نداریم و فقط نیازمند هماهنگی بیشتر هستیم گفت: شهرکهای صنعتی کاغذکنان و ترکمانچای با کمترین قیمت آماده واگذاری است، همچنین شهرک صنعتی شماره 2 میانه با تاکید استاندار و مصوبه هیئت مدیره استانی بعنوان منطقه ویژه نامیده شده که مراحل قانونی آن نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت دارد که در صورت طی مراحل فرصتی مناسب با توجه به آماده بودن زیرساختها برای سرمایه گذاران فراهم آمده و زمینه ساز توسعه هر چه بیشتر شهرستان خواهد بود.
مدیر عامل شهرکهای صنعتی استان در پایان معافیتهای مالیاتی، ورود و خروج ماشین آلات، تسهیل در صادرات، ارائه خدماتی که در خارج از این منطقه انجام نمی پذیرد را از ویژگیهای منطقه اقتصادی برشمرد.
 

You have no rights to post comments