آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه از اداره 9 درصد اقتصاد کشور به دست تعاونی ها خبرداد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه باید 25 درصد اقتصاد کشور به دست تعاونی ها اداره شود گفت: بنا بر آخرین آمار رسیده تنها 9 درصد از اقتصاد کشور به دست تعاونیهاست در حالیکه در دنیا بالای 70 درصد چرخه  اقتصاد به دست تعاونیها می چرخد.
حمید شکری در همایش هفته تعاون و تجلیل از تعاونیهای برتر شهرستان با اشاره به اهمیت و جایگاه تعاونی در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور و تبریک هفته تعاون افزود: در اصل 44 قانون نیز اقتصاد کشور به 3 قسمت دولتی، تعاونی و بخش خصوصی تقسیم شده و اگر بتوانیم به اهداف مورد نظر در مورد تعاونیها دست یابیم علاوه بر رشد اقتصادی شاهد رشد کشور در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز خواهیم بود.
وی خود اشتغالی، توسعه، کارآفرینی و استفاده بهینه از سرمایه های کوچک سرگردان را از جمله مزایای تعاونیها خواند که بیشتر در قالب واحدهای کوچک تولیدی مشغول به کارند.
فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه تجمیع توانمندیهای کوچک و مشارکت سبب حرکتهای بزرگ می شود با اشاره بر اهمیت تعاون و مشارکت در آموزه های دینی افزود: اگر مردم دست به دست هم بدهند تمامی امور به خوبی انجام می شود.
وی با ضروری خواندن رعایت عدالت محوری در کنار رشد اقتصادی به برخی از معافیتهای دولتی در صورت رقابت سالم و توسعه ما بین تعاونیها اشاره کرده افزود: باید به موقع تعاونیها احیاء شوند که اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متولی اصلی احیا و به روز شدن تعاونی ها می باشد.
شکری از مدیرعاملین تعاونی ها خواست تا با آگاهی کامل و اطلاع از معافیتهای دولتی، فرصتها و حمایتهای قانونی را از دست نداده و منتظر حمایتهای فراقانونی نباشند.
فرماندار ویژه میانه سیاست و هدف دولت را حمایت همه جانبه از تعاونیها با پرداخت تسهیلات و دیگر حمایتهای قانونی عنوان نموده افزود: تعاونی ها  باید از دیدگاه توسعه کلان به منطقه و شهرستان بنگرند.
وی همچنین در ادامه به توفیقات حاصله از سوی تعاونیهای شهرستان در سطح استان و منطقه گفت: به خاطر مشارکت اهالی 12 روستا در پایاب سد آیدوغموش، شاهد جذب اعتبار 200 میلیارد ریالی از سوی دولت و تخصیص تسهیلات 100 میلیون ریالی به کشاورزان هستیم که این امر در نهایت به جذب 400 میلیارد ریال در پایاب سد برای 2 هزار هکتار انجامیده است.
شکری همچنین از اهالی روستای اکرم آباد در تامین زمین برای احداث گاوداری 6 هزارراسی از سوی بنیاد مستضعفان تقدیر نموده افزود: همه این مشارکتها برای ایجاد اشتغال، رونق اقتصاد و تولید در منطقه می باشد..
وی از طی مراحل آخر ثبت شرکت آرمان میانه با یکهزارو 320  نفر عضو و سرمایه اولیه 6 میلیارد ریالی خبر داده گفت: سرمایه 12 میلیارد ریالی برای این شرکت تعهد شده است.
گفتنی است در این همایش از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه مدال تعاون بر گردن فرماندار ویژه شهرستان میانه که اخیرا بعنوان فرماندار برتر استان در زمینه مشارکت در بخش تعاونیها برگزیده شده بود، آویخته شد.


 

You have no rights to post comments