آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: اجرایی شدن و در حال اجرا بودن2 هزار میلیارد تومان پروژه در شهرستان میانه

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: بر اساس مبادله موافقتنامه امسال 102 میلیارد تومان از محل اعتبارات مختلف استانی و ملی برای اجرای بیش از 243 پروژه در سال جاری مصوب شده که از این میزان با پیگیری های استانی و شهرستانی نزدیک به 60 درصد محقق شده و مابقی نیز در دست پیگیری است.
محمدرضا مشایخی در آیین گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولت رجایی و باهنر با تبریک هفته دولت و تقارن آن با دهه ولایت افزود: اجرای این پروژه ها بستر را برای رونق اقتصاد و اشتغال فراهم نموده و باید اضافه کرد، در کنار این پروژه ها، شاهد اجرای شدن و در حال اجرایی بودن  بیش از 2 هزار میلیارد تومان پروژه از قبیل در حوزه عمران شهری و روستایی، تکمیل زنجیره صنعت از جمله در حوزه فولاد سازی از طریق بخش خصوصی و دولتی، صنایع تبدیلی، احداث سردخانه و کشتارگاه، پایاب سد آیدوغموش و سدهای دیگرهستیم.
وی همچنین در ادامه رونق چرخه اقتصاد و اشتغال را از مهمترین کارهای اولویت دار برای پاسخ به مطالبات مردم بویژه جوانان غیورشهرستان میانه عنوان نموده افزود: با کمک دولت و سرمایه گذاران شاهد اجرای پروژه های دیگری برای رونق اقتصاد و اشتغال هستیم که تکمیل آنها و بهره برداری از این پروژه ها همچنین جلب و جذب سرمایه گذاران جدید می تواند به جهش توسعه در شهرستان منجر شود.
مشایخی در ادامه به پیشرفت چشمگیر پروژه آب شرب، تصفیه خانه و سختی گیری آب شرب چاهها اشاره کرده گفت: از 42 کیلومتر خط انتقال آب شرب به میانه تنها 15 کیلومتر باقیمانده که با همکاری بین دستگاهی و دستگاههای مربوطه شاهد بهره برداری از آب شرب در اسرع وقت خواهیم بود.
وی مبتلا به بودن شهرستان به برخی مشکلات را نیازمند مساعدت ویژه استان خوانده از دکتر جهانگیری معاون امور اقتصاد و هماهنگی منابع استانداری برای پیگیری امور زیربنایی اقتصاد و ارائه تسهیلات به شهرستان تقدیر نمود.
فرماندار ویژه میانه فاجعه هشتم شهریور در سال ۱۳۶۰ را تنها گوشه‌ای از اقدامات ضد انسانی و برگ ننگینی از کارنامه دشمنی مخالفان اسلام در ابتدای پیروزی انقلاب برای ضربه زدن به نظام عنوان کرده افزود: این روز برای همیشه در تاریخ و اذهان ملت ثبت شد.
وی تصریح کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارج‌ نهادن به مقام شهیدان رجایی و باهنر دو شخصیت والامقام در عرصه مسئولیت اجرایی بعنوان الگوی دولتمردان شایسته نظام است.    
 

You have no rights to post comments