آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: آموزش و پرورش در جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در بین دانش آموزان توجه ویژه نماید

 معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه گفت: آموزش و پرورش باید در راستای کاهش مسائل مبتلابه  در بین دانش آموزان در مدارس و خارج از آن به آسیبهای اجتماعی در قالب برنامه های اجتماعی و فرهنگی توجه کند.

 محمدرضا مشایخی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میانه با اشاره به بروز برخی از آسیبها در داخل مدارس و مسائلی از بیرون که دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهند بر ضرورت آسیب شناسی این مسائل تاکید کرد.
وی غفلت خانواده ها در مورد بروز آسیبهای احتمالی مابین مدرسه و خانه را از دیگر مسائلی خواند که باید در برنامه های شورای آموزش و پرورش جهت آگاهی اولیای دانش آموزان گنجانده شود.
فرماندار میانه با تاکید بر استفاده از ظرفیت کارشناسان مجرب شبکه بهداشت و درمان در حوزه مسائل مربوط به آسیبهای اجتماعی برای اطلاع رسانی دانش آموزان و اولیای آنها افزود: باید در سریعترین زمان ممکن تقویم آموزشی آسیبهای اجتماعی یا فرهنگ سازی در این راستا را به سرانجام برسانیم تا شاهد کاهش این آسیبها باشیم.
وی در ادامه به بحث ایمنی در فضاهای آموزشی اشاره کرده گفت: همانگونه که از لحاظ توسعه و کمیت به فضاهای آموزشی توجه می شود باید کیفیت فضاها نیز مورد توجه قرار گیرد تا شاهد بروز حوادث ناگواری در مدارس نباشیم. 
مشایخی همچنین از زحمات و اقدامات آموزش و پرورش، مجمع خیرین مدرسه ساز و شورای آموزش و پرورش و شورای سواد آموزی در راستای جلب و جذب خیرین در جامعه شهر ی و روستایی برای امر مدرسه سازی، رفع نواقص مدارس و توسعه و تجهیز آنها همچنین، دستیابی به رتبه های برتر علمی، آموزشی و پژوهشی به صورت انفرادی و گروهی و همچنین کسب رتبه برتر سوادآموزی در استان تقدیر و تشکر نموده گفت: این کارها بویژه تلاش در جهت انسداد مبادی بی سوادی نشان از حساسیت و اهمیت کار آموزش و پرورش است.
فرماندار میانه در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم بر نقش تاثیر گذار فرهنگیان و دانش آموزان در این پیروزی بزرگ تاکید کرده خواستار مشارکت این قشر از جامعه و حضور آنها در برنامه های ایام الله دهه فجر برای انتقال مفاهیم و ارزشهای ماندگار انقلاب بویژه در یادواره شهدای زینبیه و ثارالله که یکی از برنامه های مهم و اصلی این ایام  در شهرستان میانه به شمار می رود شد.
مشایخی در پایان هماهنگی برای دعوت از وزیر آموزش و پرورش در افتتاح پروژه های عمرانی آموزش و پرورش که استخر دانش آموزی و دبیرستان بوعلی سینا از جمله آنها بوده و نیز پیگیری لازم با مدیر کل آموزش و پرورش در تخصیص 3 درصد قیر رایگان برای آسفالت مدرسه استثنایی ایثار و افزایش اعتبار برای مدرسه اسثنایی عمار را خواستار شد.
در پایان از فعالان حوزه نهضت سواد آموزی که اخیرا رتبه برتر استانی را کسب نمودند با اهدای لوح و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
 
 
 

You have no rights to post comments