آخرین اخبار

فرماندار ویژه شهرستان میانه خواستار ارتقای شبکه بهداشت و درمان میانه به دانشکده پزشکی شد

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه ارتقای شبکه بهداشت و درمان شهرستان به دانشکده پزشکی را از نیازهای مهم در شهرستان برشمرده خواستار تحقق این امر در شهرستان شد.
محمدرضا مشایخی در جلسه شورای مجمع خیرین سلامت کشور در فرمانداری ویژه میانه با حضور شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع خیرین سلامت کشور، جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت و درمان و هیئت همراه، دکتر صومی ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، پورناجی رییس مجمع خیرین سلامت استان کمبود نیروی انسانی در بخش خدمات و پزشک عمومی را از دیگر نیازهای اساسی برشمرده گفت: خوشبختانه از لحاظ پزشک متخصص در شهرستان در حد مطلوب هستیم.
وی در ادامه تعویض دستگاههای فرسوده دیالیز، تامین دستگاه تراکم سنج استخوان، تامین آشیانه بالگرد، ایجاد مراکز درمان بستر تا 6 تخت در شهرهای ترک، ترکمانچای و آقکند را از دیگر ضرورتها برای تامین نیازهای حوزه بهداشت و درمان عنوان نمود.
مشایخی همچنین2  خانه بهداشت و4 مرکز درمانی در روستاها از محل ظرفیت مجمع خیرین کشوری و تاسیس 4 سوئیت و پانسیون برای پزشکان را از دیگر خواسته های شهرستان خواند که با قول مساعد مسئولین کشوری و استانی روبرو شد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اجرای طرح تحول سلامت از سوی دولت تدبیر و امید را منشا خیر و برکت برای شهرستان عنوان نمود که از مهمترین آنها بازسازی کامل بیمارستان برکت امام (ره) بود.
یعقوب شیویاری نواقصاتی در بیمارستان برکت امام، MRI، مرکز تصویربرداری و آشیانه هلی کوپتر را از مسائلی دانست که نیازمند توجه مسئولین استانی و کشوری است.
وی در پایان با تقدیر از اعضای مجمع خیرین حوزه سلامت که هر جا نیاز بود از کمکهای مادی و معنوی خود دریغ ننمودند افزود: بسیاری از کمبودها به دست این عزیزان در حوزه بهداشت و درمان مرتفع شده است. 
در پایان جلسه از خیرین حوزه سلامت در شهرستان میانه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.
 
 

You have no rights to post comments