آخرین اخبار

فرماندار میانه: اولین دکل نیروگاه بادی آقکند نصب شد/ پایان پروژه: شهریور 97

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه از اتمام نصب یکی از دکل های نیروگاه بادی آقکند خبر داده، گفت: جدیت و پشتگار مهندسین و کارکنان شرکت مپنا در ساخت این نیروگاه در شهرستان میانه قابل تحسین و تقدیر است.
 
حمید شکری در مصاحبه ای با خبرنگار پایگاه خبری فردای میانه با بیان اینکه شرکت مپنا از آغاز کار تا کنون هیچگونه وقفه ای در انجام کار صورت نداده، افزود: شرایط سخت کاری و برودت هوا در منطقه نیز مانع پیشرفت کار پروژه نشده که از این بابت از زحمات آنان قدردانی می کنم و امیدوارم در ادامه نیز شاهد چنین روندی باشیم.
 
فرماندار میانه با اشاره به اینکه در مجموع، 20 دکل در این نیروگاه نصب و راه اندازی خواهد شد گفت: با توجه به آماده بودن کلیه تجهیزات لازم در محل پروژه، پیش بینی ما این است که تا پایان شهریور سال آتی، شاهد بهره برداری و اتصال آن این نیروگاه به شبکه سراسری باشیم.
 
وی ادامه داد: میزان برق مصرفی در استان آذربایجان شرقی، بیش از ظرفیت است که خوشبختانه با اتمام کار این نیروگاه 50 مگاواتی و افزوده شدن آن به مدار تولید، بیش از میزان برق مصرفی خود که حدود 40 تا 50 مگاوات است، تولید خواهد داشت.
 
شکری گفت: پروژه نیروگاه بادی آقکند، علاوه بر اشتغال 120 نفر و سرمایه گذاری بالای 3 هزار میلیارد ریالی که هم اکنون در منطقه صورت گرفته، طرح های مکمل آن از جمله خطوط انتقال برق و دیگر مراحل نیز از نظر اعتباری و ایجااد اشتغال زا زمینه مناسبی را فراهم خواهد کرد.
 

You have no rights to post comments