آخرین اخبار

فرماندارویژه میانه بر ضرورت ریشه کنی مواد مخدر به صورت محله محوری تاکیدکرد

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه حرکت در راستای ریشه کنی مواد مخدر که منجر به سالم سازی جامعه و پیشگیری از معضلات اجتماعی می شود، حرکتی مقدس است، بر ضرورت ریشه کنی مواد مخدر به صورت محله محوری تاکییدکرد.
حمید شکری در همایش پیشگیری از مواد مخدر در حسینیه اعظم شهر آچاچی میانه ب بیان اینکه اعتیاد بلای خانمان سوز در جامعه به شمار می رود، گفت: کشورهای استکباری از دام اعتیاد برای به بند کشیدن دیگر کشورها و از کار انداختن نیروهای انسانی آن استفاده کرده و می کنند.
وی اضافه کرد:  در زمان حاضراعتیاد اشکال مختلف و مواد مخدر نیز انواع مختلفی به خود گرفته که ناشی از مشکلات زندگی مدرن امروزی است.
شکری با بیان اینکه در کشوری اسلامی زندگی می کنیم که  ارزش های والای انسانی و دینی در آن وجود داشته و از تمدن کهن چند هزار ساله برخورداریم افزود: نزدیک به 3 میلیون نفر معتاد شناسنامه دار در کشورمان وجود دارد که مایه تاسف می باشد و باید همه این زنگ خطر را شنیده، در بین آحاد جامعه، خانواده ها و مدارس این زنگ را به صدا درآوریم.
وی اظهارکرد: یک معتاد به طور مستقیم چندین نفر از جمله اعضای خانواده خود را درگیر گرفتاری های خویش می کند که  برمبنای آمار اعتیاد در کشور، قریب به نصف جامعه درگیر مسائل مربوط به اعتیاد هستند و این برازنده نظام اسلامی ایران نیست.
فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه  مواد مخدر تهدید بزرگی در جامعه ما محسوب می شود افزود: ما وظیفه داریم ضمن آگاهی یافتن از خطرات و آسیب های این بلای عظیم، آن را نشر داده و اطلاع رسانی کنیم که برای این منظور ما در شهرستان میانه شورای مبارزه با مواد مخدر را داریم.
وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی می تواند جوانان را به سمت اعتیاد سوق دهد گفت: باید این عوامل را شناسایی و و در جهت رفع آنها تلاش کنیم.
شکری یکی از علل گرایش جوانان به سمت اعتیاد را عوامل شخصیتی عنوان کرد که به نوع تربیت او توسط خانواده از کودکی در ارتبا است و باید گفت، وقتی جوانی ارزش و جایگاه الهی خود را درک نکند، تن به هر خفت و خاری خواهد داد.
فرماندار میانه، نبود اعتماد به نفس، عدم فهم سابقه و قدمت فرهنگی جامعه ای که در آن زندگی می کنیم، عدم توانایی در نه گفتن را از دیگر عوامل جذب جوانان به سمت اعیاد خوانده گفت: خانواده باید فرزند خود را طوری تربیت کند که فرزندان در عین حضور و پاسخ مثبت به مسائل خوب و مثبت جامعه، با قاطعیت توانایی نه گفتن به مسائل منفی را داشته باشند و متاسفانه وقتی ما نتوانیم این زمینه را ایجاد کنیم، باید منتظر عواقب تلخ معضلاتی چون اعتیاد باشیم.
وی با اذعان بر اینکه جوان می تواند از طریق دوستان، خانواده ناسالم و برخی محیط های آلوده، به سراغ آزمایش مواد برود گفت: جوان از این پس وقتی گرفتار بلای اعتیاد شد عنان و اختیار از کف داده و وابستگی شدید در وی ایجاد می شود.
شکری در پایان با بیان اینکه،  خوشیختانه میانه رتبه استانی در اعتیاد را  ندارد گفت: نرخ اعتیاد در میانه بالاست و با جوانان غیرتمند بسیار میانه ای که در جبهه ها می جنگیدند، این نرخ ناراحت کننده و تاسف بار است.
وی در پایان، چاره کار را در پیشگیری از آلودگی به مواد مخدر دانست نه مبارزه با آن  زیرا مبارزه کافی نیست بلکه آگاهی دهی و اطلاع رسانی با هدف سالم سازی جامعه و پاک نگهداشتن و فاصله گرفتن جوانان از اعتیاد مهم است.
 
 
 

You have no rights to post comments