آخرین اخبار

فرماندارویژه میانه: امکانات شهرستان باید در خود شهرستان مانده و در صورت عدم نیاز تبدیل به احسن شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: تمامی امکانات شهرستان باید در خود شهرستان میانه مانده و با تبدیل آن به احسن در راه توسعه و آبادانی هر چه بیشتر نهایت استفاده را برد.
 حمید شکری در جلسه هیات موسس دانشگاه پیام نور مرکز میانه گفت: باید در مورد مسائل دانشگاه پیام نور در دو حوزه فنی و اجرایی  و در حوزه اجتماعی تصمیم گیری شود.
وی تاکید کرد: باید سیاست کاملی از سوی دانشگاه پیام نور در استفاده بهینه از فضاهای آموزشی و چگونگی آن پیاده شود همچنین با پیشگیری از هدررفت و نابودی منابع بتوانیم از بروز ضررهای اجتماعی جلوگیری کنیم.
فرماندار ویژه میانه با اشاره به وضعیت نامشخص ساختمان پیام نور میانه و بلاتکلیفی در ساختمان جدید افزود: باید در خصوص واگذاری یا تکمیل ساختمان جدید تصمیم گیری شده و بلاتکلیف رها نشود .
شکری اضافه کرد: هر گونه تغییر کاربری باید بر اساس تبدیل به احسن بوده و با توجیه فنی، اجتماعی و اقتصادی به این کار اقدام شود تا سبب آبادانی هر چه بیشتر دانشگاه و توسعه و پیشرفت شهر گردد، زیرا تنها در این صورت است که عملکرد مثبت معکوس جلوه داده نمی شود.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید در امور اساسی و تهیه ملزومات و امکانات به فرهنگ سازی و جذب خیرین در این راه پرداخت اضافه کرد: ارتقای سطح علم و دانش و پیشرفت آینده سازان جامعه از لحاظ دانش موجب افتخار جامعه خواهد بود.
یعقوب شیویاری با اشاره به وضعیت ساختمان جدید دانشگاه پیام نور میانه گفت: شواهد نشان از کاهش دانشجو در دانشگاهها دارد و ما باید با دور اندیشی به سمت تغییر کاربری با تبدیل به احسن باشیم.
وی وجود رشته های پرطرفدار، ارتقای سطح علمی، جذب هیئت علمی را با توجه به استعدادهای خوب شهرستان امری لازم و ضروری خوانده افزود: مدیران دانشگاه پیام نور برای رفع برخی از کمبودها و مسائل آنها را به ما انتقال دهند و  ما پیگیر حل مشکلات هستیم.
رییس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی هم با حضور در این جلسه شهریه کم  دانشگاه پیام نور را که یک سوم دیگر دانشگاهها بوده و سرانه کم دولتی را سبب برخی محدودیتها عنوان نمود.
معصومی به وجود بیش از یکهزار نفر در دانشگاه پیام نور میانه اشاره کرده گفت: در سال جاری شاهد افزایش نسبی دانشجو در این دانشگاه بودیم اما می توان به افزایش حداکثری دانشجو با افزایش رشته های کاربردی کمک کرد که در این خصوص از نمایندگان مردم در مجلس انتظار می رود تا به تحقق این امر کمک کنند.
رییس دانشگاه پیام نور واحد میانه نیز با بیان اینکه دانشگاه پیام نور میانه در سال 72 با 6 کارمند در مساحت 600 متر مربع تاسیس شد افزود: مساحت فعلی این دانشگاه 2 هزار متر مربع بوده و در حال حاضر با 28 کارمند، 110 استاد مدعو و 7 عضو هیئت علمی در رشته های مختلف به فعالیت مشغول است.
مرادی از لحاظ علمی و آموزشی به مشکلاتی از جمله  نبود رشته های کاربردی و پرطرفدار کارشناسی و ارشد  در راستای افزایش دانشجو اشاره کرده افزود: در حوزه فرهنگی نیز با توجه به اینکه جوانان در برابر آسیب های بسیاری قرار دارند لزوم نشست های علمی و تخصصی برای جمایت از جوانان ضرورت می یابد.
وی مشکلات آمفی تئاتر، محوطه سازی دانشگاه و حصارکشی دانشگاه جدیدالاحداث را از جمله نیازهای عمرانی این واحد خواند.
 

You have no rights to post comments