آخرین اخبار

رییس کمیته امداد میانه: پرداخت 52 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی / مشارکت مردمی 80 میلیارد ریالی

 
رییس کمیته امداد میانه  امام خمینی (ره) میانه از پرداخت 52 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به 350 نفر در سال گذشته خبر داد.
فرج الله جعفری در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان میانه با ارائه گزارشی از عملکرد این کمیته در سال گذشته افزود: اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت پوشش از جمله اهداف این کمیته می باشد که در سال گذشته  به تعداد یکهزار و 100 نفر آموزش های لازم  ارائه شده و به ۳۵۰ نفر جهت توانمندسازی تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.
وی مبلغ تسهیلات برای اشتغال یک نفر را از 40 میلیون ریال تا 400 میلیون ریال عنوان کرده گفت: امور فرهنگی از دیگر زمینه هایی است که کمیته امداد در این راستا نیز قدمهای بسیاری برداشته از جمله ارائه خدمات به یکهزارو 400 دانش آموز و 150 دانشجو با کمک خیرین شهرستان تا خدای نکرده عدم امکانات مالی باعث نگردد که دانش آموز و یا دانشجویی ترک تحصیل و یا افت تحصیلی داشته باشد.
وی اظهار کرد: در کنار ارائه خدمات تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، کانون دائمی امام علی (ع) در روبروی مزار شهدا به ارائه آموزشهای فنی و قرآنی قدم بر می دارد که در سال گذشته یکهزارو 480 نفر آموزش دیدند.
جعفری در ادامه گفت: کمیته امداد امام خمینی در شهرستان میانه 6 هزارو 250 خانوار به تعداد 13 هزار نفر را با هدف توانمندسازی و خوداتکایی و حفظ عزت و کرامت انسانی تحت پوشش دارد.
وی با  اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میانه در بحث مشارکت‌های مردمی همواره  رتبه اول استان را کسب نموده افزود: در سال گذشته  کمک‌های جنسی و نقدی مردم شهرستان میانه به ارزش 80 میلیارد ریال بود که با این اجناس و مبالغ پرداخت شده عمده مشکلات مددجویان رفع شده است.
جعفری اضافه کرد: تامین جهیزیه  برای 420  نوعروس در شهرستان، حمایت از 750 یتیم و دانش‌آموز، پرداخت هزینه‌های پزشکی و درمانی بیماران، احداث و تعمیرات نازل مددجویان، حل مشکلات دانش آموزان و دانشجویان از بخش مشارکتهای مردمی به انجام می رسد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) میانه به رسم هر سال که به توزیع غذای گرم در بین نیازمندان می پردازد از مردم تقاضا دارد، مانند گذشته با تهیه کالاهای مورد نیاز برای پخت غذا در کنار همکاران کمیته امداد و خیرین باشند تا بتوانیم از 15 تا 21 رمضان به پخت 8 هزار غذای گرم و توزیع آنها در بین نیازمندان اقدام کنیم.
جعفری با تأکید براینکه از 14 هزار دانش آموز 750 دانش آموز دارای حامی هستند و از طرق آنها ماهانه 400 هزار ریال مساعدت می شوند افزود: 650 دانش آموز با سرپرستان از کار افتاده و بیمار بدون حامی هستند که امیدواریم این دانش آموزان نیز با نوع دوستی و خیرخواهی خیرین شهرستان حامی داشته و مشکلات تحصیلی آنها نیز رفع شود.
وی تهیه سبد کالای غذایی در ماه مبارک رمضان برای توزیع در بین مستمندان را نیازمند کمکهای نقدی و جنسی مردم و خیرین شهرستان عنوان نمود.
رییس کمیته امداد امام (ره) میانه در پایان با اهدای لوح و هدایایی از خبرنگاران شهرستان تجلیل نموده به نقش خبرنگاران در افزایش اعتماد مردم به کمیته امداد اشاره کرده گفت: خوشبختانه در شهرستان میانه اعتماد مردم به این کمیته بالاست اما افزایش هر چه بیشتر این اعتماد سبب خواهد شد تا ما نیز به پشتوانه مردم  با اقتدار و قوت قلب بیشتری در راه رفع مسائل و مشکلات مددجویان تحت پوشش قدم برداریم.
جعفری بازگو کردن ضعف و قوت این نهاد از سوی خبرنگاران را باعث تقویت نقاط قوت و جبران نقاط ضعف دانسته افزود: هدف اصلی این کمیته توانمندسازی، خود اتکایی و حفظ عزت و کرامت انسانهاست که امیدواریم با آگاهی از نقاط ضعف و قوت کمیته بتوانیم در رسیدن به اهداف کمیته موفق تر از گذشته عمل کنیم.
                                            
 

You have no rights to post comments