آخرین اخبار

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: عدم اعلام پاسخ استعلام طرح های شهرستان از ادارات کل استان در موعد مقرر به معنای موافقت خواهد بود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی گفت: بنا بر ابلاغیه ای در استان در خصوص طولانی بودن فرایند استعلام طرح های مصوب شهرستانی مقرر شده که جواب استعلام و غیره در طی موعد تعیین شده، اعلام شود که در غیر این صورت به معنای جواب مثبت و موافقت بوده و شهرستانها می توانند به اجرای طرح بپردازند.
بهبودی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه با اشاره به اینکه کارگزاران دولت و نظام متولی توسعه جامعه می باشند افزود: توسعه حلقه مفقوده ای است که در تلاش هستیم تا با دستیابی به آن جامعه را به سمت رفاه و آسایش ببریم.
وی درون زا بودن جامعه یعنی متکی بودن بر ظرفیتهای محلی و داخلی، برون گرایی برای مثال صادرات تولید به دیگر مناطق درکشور و یا فراتر از مرزها به کشورهای دیگر، دانش بنیان بودن یعنی مستمر بودن علم و تکنولوژیهای جدید، مردمی بودن یعنی حضور و مشارکت پررنگ مردم و در نهایت تعادل و توازن منطقه ای را از شاخصه های دستیابی به اقتصاد مقاومتی در راستای توسعه همه جانبه و پایدار عنوان نمود.
بهبودی در ادامه از رویکرد دولت در واگذاری و مشارکت برای اجرای پروژه های عمرانی خبر داده گفت: در پروژه هایی که امکانپذیر باشد بحث مشارکت و در پروژه هایی که امکان مشارکت نبوده و پروژه ناتمام است دولت به واگذاری از طریق مزایده با تخفیف و یا به صورت رایگان اقدام خواهد نمود تا شاهد بهره برداری از این پروژه ها در راستای اشتغالزایی، رونق اقتصاد و عدم هدررفت منابع اقتصادی باشیم.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان میانه پروژه های بسیاری است که می توان از طریق مشارکت و واگذاری آنها را به اجرا و اتمام رساند گفت: باید فرایند مشارکت را جدی گرفت.
بهبودی همچنین از تغییر کاربری برای برخی پروژه ها که توجیه اقتصادی ندارند خبر داده افزود: در حوزه توسعه روستایی با ارائه تسهیلات ارزان قیمت به طرح ها  و تعاونی ها می توان شرکتهای تعاونی و صندوقهای خرد روستایی را گسترش داد، زیرا این امر ابزار مهمی برای ایجاد اشتغال، جلب سرمایه، توسعه روستایی، رونق اقتصاد در روستاها و جلوگیری از مهاجرت خواهد بود.

You have no rights to post comments