آخرین اخبار

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان: صدور تغییر کاربری برای زمینهای کشاورزی تا درجه 3 میسر نیست

رییس سازمان جهاد کشاورزی در استان آذربایجان شرقی با اشاره به مشکل خاک، کاهش و فرسایش آن تاکید کرد: صدور تغییر کاربری برای زمینهای کشاورزی تا درجه 3 میسر نیست.
 کریم مهری در اولین جلسه شورای مدیران جهاد کشاورزی استان در شهرستان میانه در خصوص تغییر کاربری و ایجاد سردخانه به ارائه  تسهیلات دولتی از محل صندوق توسعه اشاره کرد.
وی بخش کشاورزی را نیازمند دانش فنی و استفاده عملی از تکنولوژی در تمامی فعالیت های اجرایی مربوط به کشاورزی عنوان نموده گفت: نیاز کشاورزی امروز برای رقابت با کشورها و رسیدن به جایگاه  اصلی کشاورزی در دنیا استفاده از دانش فنی و نوین کشاورزی و اصلاح روشهای کهنه و روی آوردن به روشهای نوین و اصلاح الگوی کشت و اصلاح بذرهاست.
مهری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تغییر و اصلاح در بخش کشاورزی زمانی ممکن می شود که ترویج و ایجاد زمینه با آموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی انجام شود افزود: توجه به بخش نرم افزاری بخش کشاورزی باعث خواهد شد تا در بحث ترویج، ایجاد بستر و زمینه برای تغییر در الگوی کشت و اصلاح بذرها از دیگر کشورها عقب نمانیم.
وی در ادامه با اشاره به کمبود سردخانه در شهرستان با اشاره به اینکه محدودیت در این خصوص وجود ندارد گفت: با برآورد ظرفیت استان هم اکنون برای 120 هزار تن در سطح استان در راستای ایجاد سردخانه ظرفیت داریم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین تاکید کرد: در خصوص اعتبارات مکانیزاسیون و آبیاری تحت فشار محدودیت نداریم .
رییس جهاد کشاورزی شهرستان میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرستان میانه با دارا بودن 4 بخش، 17 دهستان و 400 روستا بزرگترین شهرستان استان به شمار می رود گفت: در این شهرستان سطح زیر کشت اراضی 132 هزار هکتار می باشد که از این رقم 88 هزار هکتار دیم و 44 هزار هکتار آبی می باشد.
جلال رحیم زاده با اشاره به اینکه در شهرستان میانه شاهد تولیدات زراعی با 245 هزار تن، 141 هزار تن باغی، 59 هزار تن دامی هستیم تولید بخش شیلات در شهرستان را 756 هزار تن عنوان نمود.
وی به تولید 27 هزار تن گندم در سال جاری اشاره کرده گفت: بیش از 16 هزار تن گندم در شهرستان با نظارت کامل خریداری شده است.
رییس جهاد کشاورزی شهرستان در ادامه به رتبه اول استانی شهرستان در تولید گندم، برنج و گوشت اشاره کرده گفت: در تولید عدس، علوفه و زردآلو نیز در رتبه دوم قرار داریم.
رحیم زاده از صدور 516 فقره سند به اراضی کشاورزی در شهرستان خبر داده گت: 166 هکتار نیز یکپارچه سازی شده است.
رییس جهاد کشاورزی شهرستان با بیان ثبت 76 طرح کشاورزی در سامانه بهین یاب  افزود: از این تعداد 41 طرح کارشناسی شده و 9 طرح به تصویب رسیده است.
رحیم زاده استعلام از شیلات که سبب سردرگمی پرورش دهندگان شده و میسر نبودن تمدید پروانه برای برخی از پرورش دهندگان به خاطر عدم استخدام دامپزشک و کارشناس، عدم پرداخت بموقع بهای گندم مخصوصا از طریق جهاد کشاورزی ترکمانچای و کمبود خودرو، کامپیوتر و نگهبان در مراکز خدماتی جهاد کشاورزی را از عمده مشکلات در بخش کشاورزی شهرستان عنوان نمود.
 

You have no rights to post comments