آخرین اخبار

رییس بنیاد مستضعفان: اهدای بیش از 61 هزار قرارداد واگذاری رایگان از عرصه در کشور/ اهدای یکهزار فقره قرارداد واگذاریاسناد به مردم شهرستان میانه

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران با اشاره به دستور مقام معظم رهبری از چند سال قبل مبنی بر واگذاری قراداد املاک علوی به صاحبان آنها طبق آیین نامه ای که به تصویب هیئت امنای بنیاد مستضعفان رسیده افزود: آغاز این واگذاریها از سال 93 بوده و تا به حال بیش از 61 هزار قراداد عرصه در سطح کشور از جمله خراسان رضوی، خراسان شمای و جنوبی، گلستان، مازندران، گیلان، ایلام، آذربایجان شرقی و غربی و غیره واگذار شده است.

سعیدی کیا در مرحله سوم طرح حمایتی بنیاد مستضعفان در استان آذربایجان شرقی و در آیین اهدای یکهزار فقره قراداد واگذاری عرصه رایگان به مردم شهرستان میانه گفت: تا به حال بیشتر از یکهزارو 450 هکتار به ارزش کارشناسی بیش از 10 هزار میلیارد ریال واگذار شده و 99 درصد این واگذاریها رایگان بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: تا پایان سال بنیاد مستضعفان متعهد به اهدای  20 هزار قرارداد  واگذاری شده است.

رییس بنیاد مستضعفان در ادامه از کسانی که چنین املاکی در اختیار آنهاست خواست تا تشکیل پرونده داده و برای صدور سند اقدام کنند.

سعیدی کیا همچنین از تامین خانه برای خانواده های با 2 معلول و بیشتر در سطح کشور خبر داده گفت: 14 هزار خانوار مشمول این طرح از سوی بنیاد شده اند و تا به حال برای 3 هزار خانوار، با کمک بنیاد مستضعفان، بهزیستی، بنیادمسکن، سازمان ملی زمین و مسکن و خیرین مسکن ساز، تامین مسکن شده و مابقی نیز تا 4 سال آتی، تامین خواهد شد که در شهرستان میانه نیز اقدام به این کار نموده ایم.

وی  گفت: از سوی این بنیاد زنان باردار در روستاهای شهرستان میانه نیز تحت پوشش تغذیه قرار گرفته و با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان سبد کالا در میان آنها توزیع می گردد.

سعیدی کیا در پایان با اشاره به اقدام بنیاد مستضعفان برای راه اندازی گاوداری 6 هزار راسی در شهرستان میانه که کار اقتصادی بزرگی به شمار می رود افزود: زمین این گاوداری از بخش خصوصی خریداری شده و در چند ماه آتی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

گفتنی است در این مراسم 14 فقره قرارداد واگذاری از یکهزار فقره  به نیت 14 معصوم به مردم شهرستان به صورت نمادین اهدا شد.  

You have no rights to post comments