آخرین اخبار

رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی: استان آذربایجان شرقی جایگاه دوم کشوری در سیستم ابلاغ الکترونیکی را به خود اختصاص داده است


 

رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: این استان با راه اندازی سیستم ابلاغ الکترونیکی، پس از استان فارس جایگاه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان میانه با اشاره به کثرت پرونده های ورودی به سیستم قضایی با ابراز ناراحتی از ورود بیش از 7 میلیون پرونده به سیستم قضایی کشور گفت: برای این حجم از پرونده، بیش از 15 میلیون فرآیند انجام می پذیرد و برای انجام هر فرآیند، یک نفر قاضی نیاز بوده  که توهین و اهانت بیشترین عنوان پرونده های دادگستری استان است.
وی با بیان اینکه احیای حقوق عامه، یکی از وظایف حاکمیت است، گفت: عدالت گستری در سطح جامعه صرفا مختص دستگاه قضایی نیست بلکه تمامی دستگاهها برای تحقق این امرباید  خود را موظف بدانند.
حجت الاسلام مظفری با اشاره به اینکه مشکلات جامعه از جمله اقتصادی، سریعا بازخورد خود را در ورود پرونده های متعدد به سیستم قضایی نشان می دهد افزود: باید بستر رسیدن افراد به حقوق قانونی خود با شفاف سازی و تعریف فرآیندها در دستگاهها فراهم شود تا به مراجعه قضایی نیاز نباشد.
رئیس دادگستری استان به موضوع اطاله  دادرسی اشاره کرده، گفت: روند کار سیستم قضایی کنونی قابل مقایسه با سیستم 10 سال پیش نبوده و پرونده ای که دو سال در نوبت بود، اکنون حداکثر ظرف 15 تا 20 روز تعیین تکلیف می شود و این در حالی است که 80 درصد پرونده های قضایی نیاز به کارشناسی فنی دارند.
حجت الاسلام مظفری ادامه داد: بیش از 50 درصد ابلاغیه ها بصورت الکترونیکی صادر شده و 80 درصد این رقم، ابلاغ واقعی بوده و به رویت شخص مورد نظر می رسد که روند کار دادرسی را تسریع بخشیده و ضریب اعتماد عمومی را بالا می برد.
وی به موضوع امنیت پایدار در جامعه اشاره کرده، گفت:  نباید در نظام اسلامی ایران که حاصل خون هزاران شهید است شاهد حضور اراذل و اوباش باشیم چرا که دوره اوباش به پایان رسیده و سیستم قضایی و انتظامی هرگز اجازه جولان این افراد را نداده و با قاطعیت هرچه تمام با آنان  برخورد می کند.
در این مراسم، طی حکمی اصغر فکور به عنوان رییس جدید دادگستری میانه معرفی و از زحمات حبیب قنبرزاده، رئیس قبلی دادگستری تقدیر شد. گفتنی است فکور قبل از اینکه رییس دادگستری بستان آباد بود.


در مراسمی همزمان در شهر ترکمانچای، سلطانی به عنوان رئیس جدید دادگاه عمومی این شهر معرفی و از نعمتی رئیس سابق نیز تقدیر بعمل آمد.      

You have no rights to post comments