آخرین اخبار

دادستان عمومی و انقلاب میانه: از تضییع بیش از 500 میلیارد ریال از حقوق عمومی جلوگیری شد

 
دادستان عمومی و انقلاب میانه گفت: با تلاش های صورت گرفته از ناحیه سربازان گمنام امام زمان (عج) از تضییع بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال از حقوق عمومی جلوگیری شد.
سعید کشاورز امامی در گفت و گویی اختصاصی افزود: در پی گزارشاتی که از برخی واحدهای نظارتی   و اعلانات مردمی مبنی بر در حال تکوین بودن برخی فسادهای مالی در انجام قراردادهای منعقده توسط برخی از نهادهای عمومی در شهرستان به ما رسید، مطلع شدیم قراردادهایی از سوی برخی نهادها تنظیم شده که منجر به تضییع حقوق عمومی می شد.
وی اضافه کرد: این موضوع مورد بررسی های دقیق و کارشناسی های متعدد قرار گرفت و پس از بررسی و بازجویی از تعدادی مسئولین مربوطه مشخص شد که در 2 فقره قرارداد منعقده مبلغ 500 میلیارد ریال به ضرر شهرستان بوده که در این خصوص تدابیر و دستورات لازم جهت توقف و ابطال قراردادهای مضر به حال حقوق عامه صادر شد.
امامی افزود: افراد دخیل در موضوع پس از بررسی های صورت گرفته به این امر معترف و مدعی شده اند که این انحراف از معیار به صورت غیرعمدی، سهوی و ناشی از شتابزدگی و سهل انگاری صورت گرفته که صحت این گفته ها در دست بررسی است.
دادستان میانه گفت: با زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) و سایر ضابطین ریالی از این بابت به جیب افراد خاصی انتقال نیافته و حقوق شهروندان میانه ای حفظ شده است.
امامی  ضمن تشکر از عوامل اطلاعاتی شهرستان این اطمینان را به مردم میانه  داد ه  افزود: مرجع قضایی حفظ حقوق آحاد مردم، از جمله محرومین و مستضعفین را بر خود فرض دانسته و با هر اقدام خلاف قانون یا  تضییع کننده بیت المال، از سوی هرشخص یا ارگان، نهاد دولتی و غیر دولتی به شدت برخورد خواهد کرد.
وی تاکید کرد:  دستگاه قضایی با پیگیری مجدانه از تضییع هرگونه حقوق عمومی جلوگیری خواهد کرد.
 
 

You have no rights to post comments