آخرین اخبار

خبرنگاران استان از کارخانه تولید آهن اسفنجی طرح فولاد میانه بازدید کردند

کارخانه تولید آهن اسفنجی طرح فولاد میانه به زودی با حضور معاون اول رئیس جمهور با هزینه 2هزار و 800 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد
مدیر عامل قرارگاه خاتم الانبیای استان گفت: طی روزهای آتی با حضور معاون اول رییس جمهور کارخانه تولید آهن اسفنجی طرح فولاد میانه با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 800 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
سیروس محمدزاده در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان میانه و تبریز اظهار کرد: قرارگاه خاتم الانبیا سه هدف مهم و اصلی احداث پروژه های اولویت دار زیرساختی و زیربنایی و تحویل آنها به مردم در راستای پیشرفت، آبادانی و توسعه که در نهایت سبب رشد اقتصادی و توسعه پایدار در جامعه خواهد بود، آموزش و تربیت نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی برای ساختن آینده کشور و آماده بودن، به روز بودن در بحث تجهیزات و ماشین آلات روز مهندسی و ارتقای علم و دانش جهت ورود به پروژه های بزرگتر را دنبال می کند.
وی در ادامه گفت: موسسات این قرارگاه از جمله موسسه عاشورا سه پروژه بزرگ از جمله سد کلقان چای در بستان آباد و کارخانه تولید آهن اسفنجی در میانه را متعهد شده بود که این پروژه ها تکمیل و به مرحله بهره برداری رسیده است.
محمدزاده افزود: در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است توانستیم در شهرستان میانه و در کارخانه تولید آهن اسفنجی طرح فولاد میانه به تولید و اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی دست یابیم که تولید سالانه 800 هزار تن و قابل ارتقا به 1 میلیون تن در سال با اشتغالزایی بیش از 300 نفر به طور مستقیم در این کارخانه نمونه بارز دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در شهرستان است.
محمدزاده همچنین با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیا پروژه های بزرگی از قبیل آزادراه مراغه- هشترود، کمربندی شهرستان اردبیل، آزادراه اردبیل به مشکین، پروژه جذاب و دیدنی الموت در قزوین، آبرسان تبریز و اتوبان ولایت در تبریز به طول 10 کیلومتر را در دست اجرا دارد افزود: رسالت و ماموریت قرارگاه خاتم سنگین بوده و تمامی سود حاصل از اجرا پروژه های عمرانی این قرارگاه تحت عنوان محرومیت زدایی به مردم برمی گردد.
بازدید از کارخانه تولید آهن اسفنجی طر ح فولاد میانه و نحوه تولید آن از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه استانی و شهرستانی از جمله برنامه های امروز در کارخانه فولاد بود.
 

You have no rights to post comments