آخرین اخبار

جلسه شورای آموزش عالی شهرستان میانه تشکیل شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه توسعه آموزش عالی در شهرستان میانه، سبب ارتقای بنیه علمی، فرهنگی و دیگر ابعاد در شهرستان می شود، گفت: باید تلاش کنیم تا کمبودهای دانشکده دولتی فنی و مهندسی میانه رفع و در کمترین زمان به دانشگاهی مستقل تبدیل گردد.
حمید شکری در جلسه شورای آموزش عالی شهرستان میانه که در دانشکده فنی و مهندسی این شهر و با هدف واکاوی نیازها و بررسی راه حل های ممکن برای حل آن تشکیل شد، با اشاره به سیاست های کلی آموزش عالی کشور مبنی بر انتقال رشته های کاردانی و کارشناسی به دانشکده های مستقر در شهرستان ها، خواستار افزایش رشته های مورد استقبال و کاربردی دانشجویان از سوی دانشگاه تبریز شد.
وی تامین زمین مورد نیاز برای توسعه فضای آموزشی و رفاهی دانشجویان را یکی دیگر از نیازهای این مرکز عنوان نموده، حل آن را منوط به توافق دانشگاه و اداره منابع طبیعی بیان کرده افزود: منابع طبیعی زمین هایی که در اطراف دانشکده وجود دارد و متعلق به منابع طبیعی است را جهت حل مشکل دانشگاه واگذار نماید.
شکری در ادامه طی بازدید از این دانشکده، با بیان اینکه ساختمان آموزشی، سلف سرویس و خوابگاه دانشجویی این مرکز در حال احداث بوده و اعتبار به آن تخصیص یافته، تسریع در کار و تکمیل آن را از دانشگاه تبریز خواستار شد.

گفتنی است فردین فرمند، نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه حضور داشت.

خبرنگار: رضا امامی

You have no rights to post comments