آخرین اخبار

جلسه رفع موانع تولید در خانه صنعت، معدن و تجارت میانه برگزار شد

جلسه رفع موانع تولید در خانه صنعت، معدن و تجارت با حضو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی، روسای بانکها وبرخی از ادارات شهرستان میانه برگزار شد.
در این جلسه فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به  شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) هدف از برگزاری این جلسات را فعال نمودن واحدهای تولیدی نیمه فعال، توسعه واحدهای فعال و ظرفیت سازی برای واحدهای تولیدی عنوان نمود.
حمید شکری با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه گذار، تولید و اشتغال باید سرلوحه تمامی امور در خصوص پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در شهرستان قرار گیرد افزود: فرهنگ سازی حمایت از تولید داخل و جذب سرمایه گذارانی جدید برای شهرستان از دیگر اهداف کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان به شمار می رود.
وی از روسای بانکها و رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان خواست تا حامی واحدهای نوپا و نیمه فعال بوده و در خصوص رونق تولید، اقتصاد و اشتغالزایی با برداشتن موانع از سر راه سرمایه گذاران و تولید کنندگان سهم خود را ایفا کنند.
گفتنی است در این جلسه تعدادی از صاحبان سرمایه و تولید کنندگان در شهرستان میانه به بازگویی مسائل و مشکلات بانکی و اداری خود با حضور روسای بانکها و ادارات مربوطه پرداختند که از سوی فرماندار، ادارات و بانکهای مربوطه چاره اندیشی شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میانه در حاشیه جلسه و در گفت و گویی اختصاصی با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی شهرستان میانه گفت: در شهرستان میانه ۱۳۰ واحد صنعتی وجود دارد که از این تعداد ۸۶ واحد صنعتی فعال هستند.
محمد امدادیان با اشاره به ساختار فعالیت معدنی شهرستان میانه اظهار داشت: کل تعداد پروانه‌های اکتشاف معدن در شهرستان میانه 6 مورد است که 17 مورد گواهی کشف 59 مورد پروانه بهره‌برداری و 14 مورد اجازه برداشت داشتیم که در سال گذشته 2 مورد پروانه اکتشاف، 2 مورد پروانه بهره‌برداری و 7 مورد اجازه برداشت صادر شد.
امدادیان با اشاره به اینکه 31 معدن فعال در شهرستان میانه وجود دارد ابراز کرد:  چندین معدن طلا دار نیز در این شهرستان شناسایی ‌شده است که توان بسیار بالای این منطقه را در توسعه فعالیت‌های معدنی و اولویت دادن به سرمایه‌گذاری در این بخش را هر چه بیشتر توجیه‌پذیر می‌کند.
وی در حوزه تجارت از وجود 6 هزار واحد صنفی در سطح شهرستان میانه خبر داد و گفت: از این تعداد 5 هزار و 60 واحد دارای پروانه کسب و مابقی پروانه کسب ندارند، همچنین تعداد رسته‌های صنفی 336 مورد و تعداد اتحادیه‌های صنفی شهرستان 22 مورد است.
 

You have no rights to post comments