آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی: تحصیل به زبان مادری مطالبه مردم آذربایجان شرقی است

 

 
استاندار آذربایجان شرقی گفت: تحصیل به زبان مادری یکی از مطالبات مردم آذربایجان است.
محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در همایش «نیمکت های سوخته یادواره شهدای مدارس زینبیه و ثارالله شهرستان میانه»، با بیان اینکه زبان آذری دارای فولکلور و ادبیات بسیار خوب و غنی است، اظهار داشت: بر این اساس از وزیر آموزش و پرورش می خواهیم در صورت صدور مجوز، در سال های آینده این زبان در مدارس تدریس شود.
وی با تبریک فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ادای احترام به روح بلند امام راحل، گفت: توفیقات نظام در 40 سال گذشته در بخش ها و حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قابل شمارش و بیان نیست. 
پورمحمدی ادامه داد: در حالی که اوضاع آشفته خاورمیانه بسیاری از کشورها را درگیر کرده است، امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران مثال زدنی در جهان است.
وی ادامه داد: پیشرفت علمی ایران در حوزه ها و علوم مختلف قابل مقایسه با 40 سال قبل نیست و بیان ضعف ها از سر دردمندی و نه ناشکری است.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: بر این اساس تلاش برای رفع مشکلات وظیفه همه مسئولان است و ما نیز در آذربایجان شرقی تماتم تلاش خود را برای رضایت مندی مردم انجام می دهیم.
پورمحمدی با اشاره به مشکلات بیان شده شهرستان میانه، از زبان مسئولان، گفت: مشکل آب و گاز این شهرستان در اولویت های کاری استان است که در اولین سفر آینده به این منطقه بیشتر به آنها پرداخت می کنیم.
 

You have no rights to post comments