آخرین اخبار

امام جمعه میانه: خاصیت اهل بیت(ع) نجات بخشی است


 

امام جمعه میانه با بیان اینکه اهل بیت عصمت و طهارت به منزله کشتی نجاتند، اظهار کرد: آنها همچون کشتی نوح(ع)، خاصیت نجات بخشی دارند و اگر کسی بخواهد راه نجات از دنیای فانی و بقای اخروی را بیابد، چاره ای جز تمسک به آنها را ندارد.
 حجت الاسلام عبدالله محمدی در کارگاه اخلاقی کارکنان سپاه میانه، زهد(عدم دلبستگی به دنیا)، حریص بودن برای کسب علم، پرهیزکاری درامردین(تقوا)، شوق عبادت داشتن، رعایت امر ونهی خداوند، دشمنی بادنیا، سخاوتمندی،  توبه پیش از مرگ،  نشاط در نمازشب و  ناامیدی ازمردم را 10 خاصیت دوستی با اهل بیت (ع) در دنیا  به فرموده پیامبر اکرم (ص) ذکر نمود.
وی در ادامه به فواید دوستی با اهل بیت (ع) در آخرت به نقل از رسول خدا اشاره کرده گفت: رسوانشدن درقیامت، معاف شدن از سنجش اعمال، قرارگرفتن نامه عمل دردست راست،  دادن برگه آزادی ازجهنم، روسفید بودن، حله بهشتی برتن داشتن، شفاعت صدنفر از بستگان، نظر رحمت خدا، بر سر داشتن تاج بهشتی و ورود بدون حساب به بهشت از 10 خاصیتی است است که در آخرت نصیب دوستداران اهل بیت (ع) خواهد شد.
حجت الاسلام محمدی با تشریح بخش هایی از رهنمودهای پیامبر(ص) به ابوذر غفاری، سلمان و ابوذر را الگوی انقلابی صدر اسلام معرفی کرده و گفت: سلمان و ابوذر تا پای جان از ولایت دفاع کرده و از غاصبان ولایت، مطالبه گری کردند.
وی در پایان با اشاره به اهمیت سلامت و امنیت، کسب ثروت بی حساب را موجب دوری از راه خدا دانست و افزود: مال و ثروت زمانی ارزش می یابد که وسیله ای برای کسب رضای خدا و ذخیره ای برای آخرت باشد.                

You have no rights to post comments