آخرین اخبار

امام جمعه میانه: امام خمینی (ره) از اعجوبه های تاریخ در جهان به شمار می رود

امام جمعه میانه گفت: امام خمینی (ره) از اعجوبه های تاریخ در جهان به شمار رفته و جزو انسانهای انگشت شمار است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله محمدی در آیین گرامیداشت سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی  ایران  که با حضور مردم و مسئولین در بارگاه امامزاده اسماعیل (ع) برگزار شد افزود: همه ساله مراسمی برای گرامیداشت یاد و نام امام (ره) برگزار می شود اما باید مرام، فکر، حرکت و هدف امام (ره) را مرور کنیم اینکه امام برای چه آمد؟ چرا و برای چه قیام کرد؟

وی هدف امام خمینی ره) را اسلام و مستضعفین عنوان کرده گفت: اگر مسئولین به اهداف امام آگاه باشند نباید به دنبال زرو زور و سوء استفاده از بیت المال بوده و از شئونات اسلامی عدول کنند زیرا این کارها خارج از مسیر انقلاب و اهداف و آرمان امام (ره) است.

امام جمعه میانه افزود: امام آمد و مردم را به صحنه آورده راهنمایی کرد تا به سمت وحدت در جامعه اسلامی ایران رفته و از هرگونه اختلاف بپرهیزند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اتفاقات اوائل انقلاب، رهنمودها و قاطعیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران گفت: امام (ره) در سرکوب فتنه منافقین که قصد ضربه به انقلاب نوپای ما را داشتند، در هشت سال دفاع مقدس، همچنین در تثبیت انقلاب و ایستادگی در مقابل ابرقدرتها و استکبار جهانی نقش بسزایی داشته و ملت ایران را بهترین راهنما و رهبر بودند.

وی در پایان گفت: امام خمینی معتقد به قدرت الهی و قدرت تحول آفرین ملت بود و این عامل ایستادگی ایشان در مقابل ابرقدرتها و ظلم و زور و مهمترین عامل برای به ثمر نشستن درخت پر بار انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود.

 

You have no rights to post comments