آخرین اخبار

با حضور فرماندار ویژه میانه، دو طرح عمرانی و خدماتی در بخش کندوان افتتاح شد

 
با حضور محمدرضا مشایخی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، پروژه روکش آسفالت خیابانهای شهر تَرک بخش کندوان با 177 تن قیر رایگان به ارزش 3 میلیارد و 860 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای به مساحت 10652 مترمربع افتتاح شد.
 
 همچنین پروژه آب شرب روستای سفیدخانی این بخش نیز به طول 3 و نیم کیلومتر لوله گذاری و 125 انشعاب با هزینه یک میلیارد ریال از محل مشارکت های مردمی به افتتاح رسید.
در این برنامه که شیویاری، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، زرین، بخشدار کندوان و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان حضور داشتند، از پروژه احداث راه روستای حصار میدان داغی کندوان بازدید شد.
 

 فرماندار ویژه میانه در جمع اهالی بخش کندوان با اشاره به اینکه این راه روستایی به طول 6 کیلومتر با اعتبار80 میلیارد ریال در حال احداث است، از اتمام این پروژه تا آبان ماه سال جاری خبر داده، افزود: در زمینه آبرسانی به روستاها نیز با توجه به مشارکت بی نظیر اهالی و خیرین بخش کندوان به میزان 13 میلیار ریال در سال 96 و 97، دولت نیز اعتبار 20 میلیارد ریالی برای حل مشکل آبرسانی 17 روستای این بخش تا پایان امسال را در برنامه قرار داده است.

محمدرضا مشایخی با بیان اینکه روستاییان، از ارکان تولید کشور به شمار رفته و باید در راستای تقویت روستاها گام برداشت، افزود: خوشبختانه دولت همواره با اجرای طرح ها و برنامه های مختلف، اعطای تسهیلات روستایی و حمایت از بخش خصوصی برای راه اندازی کسب و کار روستایی کارهای مهمی انجام داده است.
 
وی همچنین با تاکید بر اینکه احداث راه و تامین نیازمندی هایی همچون آب شرب، گاز و برق سبب رونق روستاها و مهاجرت معکوس شده و از کوچ روستانشینان جلوگیری می کند، افزود: در این زمینه در شهرستان میانه توفیقات خوبی به دست آورده ایم و این حاصل تمرکز دولت بر موضوع حمایت از اقشار روستایی است که تداوم و استمرار دارد.
 
محمود زرین، بخشدار کندوان نیز در این برنامه، با بیان اینکه مشارکت اهالی نقش بسزایی در توسعه و آبادانی منطقه دارد، گفت: همت اهالی بخش کندوان و خیرین این منطقه در مشارکت برای پیشبرد طرح های عمرانی و خدماتی، نشان از درک وسیع آنها از وضعیت موجود اقتصادی دارد و تاکنون بسیاری از این طرح های مشارکتی به بهره برداری رسیده و یا هم اکنون در حال اجرا می باشد که می تواند این حرکت مردمی، به عنوان الگویی ارزشمند به شمار آید.
 
گفتنی است کلنگ زنی فضای سبز شهرداری ترک، آغاز عملیات اجرایی برق رسانی قراجه میدان داغی و همچنین بازدید از راه روستای آوین  و یک واحد گلخانه موفق در ترک از دیگر برنامه هایی بود که با حضورمشایخی فرماندار ویژه میانه انجام گرفت. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You have no rights to post comments