آخرین اخبار

آخرین وضعیت پروژه آبرسانی میانه از زبان فرماندار: پروژه خط انتقال آب شرب میانه با اعتبار 877 میلیارد ریال در حال اجراست


 

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه از اجرای پروژه خط انتقال آب شرب میانه با اعتبار 877 میلیارد ریال خبر داده گفت: علاوه بر اعتبار خط انتقال اعتبارات 277 میلیارد ریالی نیز از محل اعتبارات ملی استانی شده و ماده 180 ملی (اعتبارات متوازن ملی) به این طرح تخصیص یافته که ازاین مبلغ 170 میلیارد ریال جهت آماده سازی سد هزینه می شود.
حمید شکری در گفت و گویی اختصاصی با بیان اینکه 50 درصد اعتبارات مصوب تخصیص یافته و به پیمانکار پرداخت شده و مابقی اعتبارات در دست پیگیری است افزود: برای تصفیه خانه آبرسانی به میانه نیز 97 میلیارد ریال مصوب و 50 میلیارد آن تخصیص یافته و پیمانکار طرح در تصفیه خانه و سد گرمی چای به فعالیت مشغول است.
وی به احداث 17 کیلومتر از خط انتقال 42 کیلومتری از محل سد تا شهر میانه اشاره کرده افزود: 25 کیلومتر باقیمانده نیز از هفته دولت امسال آغاز شده که در عرض 6 ماه بیش از 5/3 کیلومتر لوله گذاری شده و 6 کیلومتر نیز حفاری و در حال لوله گذاری است.
فرماندارویژه میانه مدت قرارداد اجرای طرح آبرسانی به میانه را 18 ماه عنوان کرده افزود: این سد نیازمند جمع آوری آب به میزان 9 میلیون متر مکعب است تا آب میانه تامین شود که این میزان آب تا پایان قرارداد تامین و خود سد و تصفیه خانه نیز تکمیل خواهد شد.
وی از عقد قرارداد BOT شرکت فراسان برای اجرای مابقی خط انتقال آب از تصفیه خانه به شهر میانه خبر داده گفت: لوله های مورد نیاز در محل اجرای پروژه تامین و دپو شده و با توجه به اینکه برودت هوا در 6 ماه گذشته از سرعت انجام کار کاسته بود با بهبود وضعیت جوی اجرای عملیات تامین آب شرب میانه سرعت بیشتری به خود گرفته است.
شکری اضافه کرد: انتقال 450 لیتر در ثانیه به صورت ثقلی به شهر میانه از مزایای این طرح بزرگ به شمار رفته و در صورت نیاز نیز خواهد توانست با پمپاژ، این میزان را به 900 لیتر در ثانیه افزایش دهد در حالیکه آب مورد نیاز میانه 400 لیتر در ثانیه می باشد و با توجه به این مزایا اگر جمعیت میانه 2 برابر شود این سد توانایی تامین آب مورد نیاز را خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در راستای سیاستهای پدافند غیر عامل و برای بالا بردن امنیت تامین آب و در جهت پیشگیری، سختی گیری آب میانه با تصفیه خانه ای مد نظر است افزود: این تصفیه خانه به تصفیه 500 لیتر آب در ثانیه خواهد پرداخت و این طرح با اعتبار اولیه 40 میلیارد ریال تا پایان سال 97 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
شکری راه اندازی این تصفیه خانه را سبب رفع مشکل تصفیه آب شرب میانه عنوان نموده گفت: تامین آب سالم برای میانه از دو طریق سد گرمی چای و تصفیه خانه در دست پیگیری است تا بتوانیم شاهد رضایت هر چه بیشتر مردم و رفع مشکل چندین ساله آنها باشیم.
فرماندار میانه در پایان از نقش دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی برای تشکیل جلسات متعدد در معاونت آب وزارت نیرو به همراه مسئولین شهرستان و اخذ اعتبارات علاوه بر تخصیص های مقرر تاکید کرد.  

You have no rights to post comments