آخرین اخبار

همایش بزرگ بانوان در بخش کاغذکنان با عنوان«رویکرد توسعه محور و نقش و جایگاه بانوان» برگزار شد.

این همایش به همت امور بانوان بخشداری، کمیته بانوان ستاد دهه فجربخش و شورای اسلامی شهرآقکند در پنجمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور بخشدار، کارشناس امور بانوان فرمانداری و جمعی از اقشار مختلف بانوان در محل سالن اجتماعات بخشداری برگزار گردید آذری بخشدار کاغذکنان در ابتدا ضمن خیر مقدم به حاضرین با بیان اینکه امروزه در ادبیات توسعه، جایگاه مهمی برای بانوان تعریف شده است افزود این نقش و جایگاه به این معنا می باشد که بخش عمده ای از توسعه معطوف به حضور زنان می باشد یعنی هرجا توسعه ای وجود دارد بانوان در آن توسعه نقش دارند.

وی با بیان اینکه برابری زن و مرد و همچنین قدرت دادن به زنان جامعه در امور اجتماعی و اقتصادی موجب تقویت و تسریع در توسعه جامعه می شود.

جریانی که در کشورها و جوامع صنعتی به اندازه کافی تجربه شده است و قدرت دادن به بانوان و برداشتن موانع از سر راه آنها باعث بهبود وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقصادی و بهداشتی در آن جوامع شده است بعلاوه این جریان خود زمینه ساز توسعه پایدار می باشد.

ایشان افزودند:اگرچه بانوان محترم جامعه ما توانایی های زیادی دارند ولی به علت نداشتن پشتوانه رسمی به خوبی نمی توانند در سطوح مختلف جامعه مشارکت داشته باشند و به وجودآوردن تغییر در این زمینه نیازمند سیاستگذاری و اقدامات لازم است تا زنان بتوانند ضمن دستیابی به شرایط بهتر اقتصادی، مشکلات سنتی را از سر راه خود بردارند.

بخاطر اینکه بهبود موقعیت زنان، توان تصمیم گیری آنها را در سطوح و ضحنه های مختلف زندگی افزایش می دهد.

آموزش به عنوان نقطه عطفی در جریان توسعه مطرح است یعنی از طریق آموزش در سطوح مختلف و در اختیار گذاشتن امکانات کافی بیشترین بهره برداری را از توانائیهای زنان در جریان توسعه اقتصادی و اجتماعی به دست آورد.

 از این طریق و طرق مختلف و ایجاد انگیزه های لازم می توانیم اعتماد به نفس بیشتری را بین زنا جامعه خود به وجود آوریم که خود در نهایت به ارتقاء توسعه اجتماعی-اقتصادی در جامعه منجر می شود.

لذا با تشکیل این جلسه سعی کردیم تا با جمع آوری موانع ونحوه برداشتن مشکلات موجود بر سرراه بتوانیم انگیزشهای لازم را جهت بروز استعدادهای موجود در جمع بانوان بخش بوجود بیاوریم.

 

You have no rights to post comments