آخرین اخبار

مراسم تحلیف دوره پنجم شوراهای اسلامی بخش کندوان میانه برگزار شد

 
مراسم تحلیف  دوره پنجم شوراهای اسلامی بخش کندوان میانه برگزار و به طور رسمی آغاز به کار کردند.
بخشدار کندوان میانه در این مراسم بر ارتباط تنگاتنگ شوراها با مردم تاکید کرده گفت: شوراها خادمین مردم بوده و با تکیه بر انتخابات که نشانه بارز دموکراسی است برگزیده می شوند.
محمود زرین با بیان اینکه اقدامات زیربنایی و اساسی بسیاری از سوی شوراها انجام شده از اعضای شوراهای اسلامی دوره گذشته تقدیر کرده افزود: خددمت صادقانه وظیفه و تکلیف شرعی شوراهاست.
وی با اشاره به اینکه شوراها باید در عمران و آبادانی روستاها همکاری جدی داشته باشند بر لزوم جلب مشارکت اهالی برای رفع مشکلات در روستاها تاکید کرده گفت: نبود و یا کمبود اعتبار نباید مانع از حل مشکلات باشد بلکه باید با استفاده از ظرفیت مردم و جلب مشارکت آنها که از مسئولیتهای مهم شوراها و دهیاران به شمار می رود بتوانیم به حل مشکلات کمک کنیم.
بخشدار کندوان با بیان حدود اختیارات شوراها گفت: شوراها باید در استفاده از اختیارات واگذار شده به آنان، قوانین و موازین را رعایت کنند زیرا استفاده غیر قانونی از این اختیارات جرم محسوب می شد.
زرین در پایان انتخاب دهیار را وظیفه مهم شوراهای اسلامی در روستاها عنوان نموده افزود: شوراهای دور پنجم که از امروز آغاز به کار کرده اند باید نسبت به معرفی دهیار جدید و یا ابقاء دهیار فعلی اقدام لازم را بعمل آورند.
گفتنی است در مراسم تحلیف  شوراهای اسلامی شهر ترک، انتخابات هیئت رئیسه برگزار شد  که آقای محمد طالبی بعنوان رئیس شورا،  احمد مددی بعنوان نائب رئیس و عضو شورای شهرستان  و خانم زهرا عباسی بعنوان منشی شورا انتخاب شدند.
 

You have no rights to post comments