آخرین اخبار

رئیس اداره راه و شهرسازی میانه : در بخش کندوان 9 مورد راه روستایی در دست احداث است

 
رئیس اداره راه و شهرسازی میانه گفت: در حال حاضر در بخش کندوان  9 مورد راه روستایی در دست  احداث داریم  که مهمترین آنها محور یونیک – گنجگاه به طول 16 کیلومتر است که مبلغ 80 میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده و هنوز اعتبار ابلاغ نشده است.
میر قادر موسوی در جلسه شورای اداری بخش کندوان ضمن تقدیر و تشکر از تلاشها و پیگیریهای مجدانه  زرین بخشدار کندوان میانه اظهار کرد: جهت احداث راه آرموداق به نیر به طول 12 کیلومتر نیز اعتبار دولتی در سال 94 و 95 منظور و پیمانکار آن مشخص شده بود ولی به سبب عدم تخصیص و تامین مالی پروژه در حال حاضر متوقف می باشد که به محض تامین مالی شروع می گردد.
وی مشکل اصلی عدم اجرای راههای ارتباطی بخش کندوان را کمبود اعتبار دانست و گفت: اجرای تعدادی از راههای ارتباطی از جمله روستای حصار میدانداغی و باللوجه تاکنون چندین بار به مناقصه گذاشته شده است ولی به دلیل شرایط مالی ، پیمانکاری در مناقصه شرکت ننموده است.
وی افزود: راه روستای تجره رود و قشلاق سلمانی نیز در مراحل اخذ مجوز انجام مناقصه است و برآوردهای صورت گرفته نشان می دهد که مسیر 5 کیلومتری این روستا بالغ بر 8 میلیارد ریال هزینه دربر خواهد داشت که به سبب خودیاری اهالی پس از طی مراحل اداری در اولین فرصت اقدامات لازم شروع خواهد شد.
موسوی همچنین از تلاشها و پیگیریهای فرمانداری  برای تبدیل جاده میانه – ترک به عنوان جاده اصلی خبر داد و گفت: لازمه اصلی ارتقا جاده میزان و نوع وسایط نقلیه عبوری است که با  توجه به مکاتبات و اقدامات صورت گرفته در صدد توسعه این محور حداقل از میانه تا سه راهی آونلیق به ترک می باشیم .
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان میانه  به بهسازی و روکش اسفالت جاده روستاهای نشق و آوین و نیز حدفاصل آونلیق به ایشلق اشاره کرد و گفت: آسفالت مسیرهای یاد شده در اولویت قراردارند و امیدوایم در آینده نزدیک نسبت به انجام مناقصه و شروع عملیات اجرائی اقدام نمائیم.
 وی ضمن پیشنهاد برای  جلب مشارکت مردمی از تامین قیر رایگان از طرف دولت اشاره نموده تصریح کرد: اعتباراتی که برای اجرای مجموع این پروژه ها مورد نیاز است بالغ بر 270 میلیارد ریال می باشد.
 رئیس اداره راهداری شهرستان میانه نیز در این جلسه، وظیفه اداره راهداری را نگهداری از راه های احداث شده ذکر کرده و گفت: وظیفه اصلی ما این است که راههای ارتباطی احداث شده توسط اداره راه و شهرسازی را مورد حفظ و حراست قرار داده و با رسیدگی و حل مشکلات، وضعیت راهها را در حالت اولیه و پایدار نگه داریم.
بابک طهماسبی اضافه کرد: کلیه مشکلاتی که برای کاربران جاده و کسانی که از جاده ها استفاده می نمایند در حوزه فعالیت اداره راهداری بوده  و رفع آنها  در گرو تامین مالی می باشد.
وی اعتبارات راهداری را 4 الی 6 درصد اعتبارات تخصیص یافته در حوزه راه و شهرسازی دانست و افزود: متاسفانه به سبب مشکلات موجود این میزان کمتر از یک درصد بوده  که در پی آن انباشت بدهی گریبانگیر این اداره شده است.
طهماسبی به مسئولیت ها و وظایف اداره راهداری اشاره کرد و گفت: لکه گیری راهها، ترمیم روکش آسفالت، تسطیح راه های احداث شده، شانه سازی، تعمیرات ابنیه،  برف روبی و نمک پاشی از عمده فعالیت های این اداره به شمار می رود.
رئیس اداره راهداری شهرستان میانه بارش های زمستانه و برف های سنگین را از عمده مشکلات دانست و افزود: با توجه به کمبود ادوات و عدم تامین اعتبارلازم، بازگشایی راههای ارتباطی به کندی صورت می گیرد.
طهماسبی با اشاره به مشکل روکش آسفالت راهها گفت: خودیاری اهالی نقش بسزایی در بهبود راههای ارتباطی دارد و با توجه به مشکل تامین مالی امکان ترمیم کامل راهها میسر نبوده و در برخی موارد فقط چاله ها و حفره های ایجاد شده در آسفالت ترمیم می گردد که این امر خود سبب ناهمواری جاده می شود.
طهماسبی افزود: در سال جاری 2000 تن آسفالت به منظور ترمیم راهها اختصاص یافته که از این میزان 1000 تن در محورهای اصلی بخش کندوان مورد استفاده قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: این میزان مصرف در حالی است که تنها 500 تن آسفالت برای شهرستان در نظر گرفته شده است.
طهماسبی با بیان اینکه  برنامه ها و اولویت بندی های اجرایی متمرکز شده افزود:  کلیه تصمیات اجرایی  به صورت سلسله مراتب از تهران و مرکز استان جهت انجام ابلاغ می گردد.
وی خط کشی  محورها را شرط اول رانندگی سالم در زمان بارندگی دانست و گفت: قبل از شروع فصل سرما نسبت به خط کشی محور ترک به میانه اقدام خواهد شد.
 
 
 

You have no rights to post comments