آخرین اخبار

جشنواره بازیهای بومی محلی در روستای بالسین بخش کندوان میانه برگزار شد

 
جشنواره بازیهای بومی محلی در روستای بالسین از توابع بخش کندوان میانه با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان و به همت بخشداری کندوان به مناسبت هفته دولت برگزار شد.
مسابقه طناب کشی، اسب سواری، مسابقه پرتاب دارت، بازی بومی محلی (دال پالان)، مسابقه کشتی محلی، اهدای جایزه به یک زوج موفق، پخت آش محلی وتوزیع آن در بین شرکت کنندگان و حاضرین در جشنواره، اجرای موسیقی سنتی و برپایی غرفه صنایع دستی  از برنامه های  مهم این جشنواره بود.
بخشدار کندوان میانه در این مراسم با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و فاطمه (س)، همچنین تبریک روز پزشک و آغاز گرامیداشت هفته دولت،  هدف از این جشنواره را ایجاد شور و نشاط در بین اهالی منطقه و همشهریان خوانده از همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان در برگزاری این جشنواره تقدیر نمود.
وی در ادامه بحث سرمایه گذاری را از اهداف دیگر برگزاری جشنواره خوانده افزود: در بخش کندوان زمینه برای سرمایه گذاری فراهم بوده و به راحتی می توان در این بخش درآمدزایی کرد که در این راستا از کسانی که خواهان سرمایه گذاری در جهت ایجاد اشتغال برای فرزندان خود و این منطقه هستند حمایت خواهیم کرد.
زرین با اشاره به آغاز کارهای اجرایی از سوی 16 سرمایه گذار  برای راه اندازی کارخانه و واحدهای دیگر تولیدی و صنعتی در بخش کندوان طی 6 ماه گذشته گفت: نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دارای پیامی مهم است اینکه همه ما مسئولیم و اگر ایجاد اشتغال نکنیم شاهد ظهور و بروز مسائل اجتماعی بسیاری از جمله اعتیاد و فساد در جامعه خواهیم بود.
بخشدار کندوان تنها راه نجات جامعه را در اشتغالزایی دانست و با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید 710 میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری شده گفت: از سوی دهیاریها نیز 150 میلیارد ریال پروژه اجرا شده است.
وی همچنین از معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در بخش خبر داده به برگزاری برنامه های مختلفی همچون کندوان گردی، برنامه گردشگری کانون ناشنوایان شهرستان از بخش، جشنواره بازیهای بومی محلی و غیره در جهت شناساندن بخش و فرصتها و پتانسیلهای مختلف آن در جهت سرمایه گذاری و جذب توریسم اشاره کرده افزود: جشنواره ساج بالیغی نیز به زودی در این بخش برگزار خواهد شد.
زرین به تولید  سالانه150 تن سیب درختی، انواع گیاهان دارویی در دامنه های بزقوش با ارزش ریالی بالاتر از طلا و دیگر پتانسیلهای بخش اشاره کرده گفت: ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری در این بخش از ضروریات مهم در راستای سرمایه گذاری است.
وی در پایان با تبریک آغاز به کار شوراهای اسلامی دور پنجم به نقش مهم شوراها و دهیاریها در پیشبرد اهداف منطقه تاکید کرد.
 
 
 

You have no rights to post comments