آخرین اخبار

بخشدار کندوان: کتاب یکی از محوری ترین مباحث در حوزه توسعه فرهنگی به شمار می رود

بخشدار کندوان میانه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از محوری ترین مباحث در حوزه فرهنگ به شمار می رود که متاسفانه در جامعه ما کمتر به آن توجه شده و یا مورد غفلت واقع شده است.
محمود زرین در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر ترک  با اشاره به اینکه اهمیت خواندن تا جایی است که خداوند در سوره علق به پیامبر بزرگوار اسلام (ص) فرموده اند بخوان افزود:  در دین و قرآن که معجزه پیامبر به شمار می رود بر اهمیت خواندن بسیار تاکید شده است.
وی با بیان اینکه با حمایت نیم درصد شهرداریها کتابخانه ها توانسته اند تقریبا سر پا بایستند گفت: باید به فکر درآمد پایدار برای کتابخانه ها با اتخاذ راهکار و برنامه باشیم .
زرین با اشاره به اینکه در بخش کندوان با توجه به جمعیت بیشترین جمعیت کتابخوان را داریم افزود: با این حال وضعیت کتاب و کتابخوانی قابل قبول نبوده و باید گفت کتابخوانی در جامعه ما مورد غفلت واقع شده است.
بخشدار کندوان با اذعان بر اینکه مطالعه فقط از روی کتاب خواندن نیست افزود: فایلهای صوتی از کتابها می تواند موثر واقع شده و اشتیاق برای مطالعه را افزایش دهد که ما می توانیم در کتابخانه ها این نرم افزارها را راه اندازی کنیم تا مردم بتوانند با آسانترین راه از جمله شنیدن، بخشی از زمان آزاد خود مثلا در قطار، هواپیما و یا ماشین را به مطالعه اختصاص دهند.
زرین ایجاد رغبت در بین والدین برای کتابخوانی و مطالعه  و نیز برگزاری مسابقات کتابخوانی را سبب انگیزش در بین فرزندان عنوان نموده بر فرهنگ سازی مطالعه در بین افراد به طرق مختلف و نوین تاکید کرد. 

You have no rights to post comments