آخرین اخبار

بخشدار کندوان میانه: سد آونلیق برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به بخش خصوصی واگذار می شود

 
بخشدار کندوان میانه گفت: در راستای سرمایه گذاری در بخش کندوان و بر اساس نیاز منطقه سد آونلیق در حوزه گردشگری به بخش خصوصی واگذار می شود.
محمود زرین با اشاره به اهمیت گردشگری و توریسم افزود: نقاط مختلف گردشگری در بخش کندوان شناسایی و با تلاش برای جذب  سرمایه گذار، سد آونلیق جهت ایجاد مجمتع گردشگری در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جهت واگذاری به تصویب رسید.
وی اضافه کرد: در این خصوص مقرر شد سرمایه گذار با تعیین زمانبندی طرح توجیهی و ضمانت نامه اجرایی را تامین با  ‎وجود زیرساختها  از جمله 40 عدد آلاچیق، سرویس بهداشتی و  آب و برق و غیره اقدام لازم را بعمل آورد.
زرین اظهار کرد: در فاز اول این مجتمع شاهد بازسازی آلاچیق ها و تبدیل آن به محیط اقامتی خواهیم بود همچنین ایجاد فضای سبز با درختکاری و گلکاری، تامین روشنایی، نورپردازی محوطه و سیستم کنترلی، تامین پارکینگ، تملک زمین، اسکله و قایقرانی، پینت بال، درشکه سواری و ایجاد دکه های فروشگاهی ساحلی و صنایع دستی از دیگر اقدامات در احداث مجتمع خواهد بود.
وی از اشتغالزایی مستقیم برای 5 نفر و غیر مستقیم برای 14 نفر در فاز اول خبر داده گفت: بعد از اخذ مجوز در فاز اول شاهد احداث پرورش ماهی و ماهیگیری با اشتغازایی برای 2 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم خواهیم بود.
بخشدار کندوان اضافه کرد: در صورت اخذ مجوز و توجیه اقتصادی بخش های دیگری به مجتمع از جمله سایت تیراندازی(تراپ)، زیپ لاین، احداث سرسره، زمین بازی کودکان آبنما و پیست کارتینگ ایجاد خواهد شد که به صورت مستقیم برای 6 نفر اشتغالزایی خواهد نمود.
 

You have no rights to post comments