آخرین اخبار

بخشدار کندوان میانه خواستار عملیاتی شدن محوطه سازی و دیوارکشی امام زاده محمد روستای کندوان شدبخشدار کندوان میانه خواستار عملیاتی شدن محوطه سازی و دیوار کشی امام زاده محمد شده و گفت: قرار گیری مقبره امام زاده محمد در بخش کندوان فرصت بزرگ و مقتنمی است که باید از آن در زمینه های زیارتی و گردشگری بهره برد و اداره اوقاف و امور خیریه باید تلاش کند تا با توسعه و حفظ و حراست از آن  نهایت  بهره وری  لازم  برای مردم را ایجاد نماید.
محمود زرین در نشستی با رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در خصوص بررسی مسائل و مشکلات امام زاده محمد و زمینهای اوقافی در بخش، با توجه به تفاهم نامه فی مابین اوقاف و امور خیریه و ثبت اسناد، خواستار پیگیری و رفع مشکل اوقافی بودن زمین های 6 روستا در بخش کندوان شد و افزود: وقفی بودن این زمین ها مانعی بر سر راه توسعه این روستاها می باشد و  باید نسبت به رفع این مشکل اقداماتی اساسی صورت گیرد.
وی  بر اهمیت مدیریت مساجد تاکید کرد و گفت: مدیریت مسجد بایستی بر پایه پاسداری از «اصل مردمی بودن مسجد» استوار بوده و در این  خصوص باید نسبت به تعیین هیئت امنای مساجد روستاها از بین مردم اقدام شود.
زرین با اشاره به اینکه شناسایی و به ثبت رساندن موقوفات مساجد در روستاها در گرو همکاری و مساعدت شوراها و دهیاران است افزود: باید تمامی مساجد در روستاها شناسایی شده و در سامانه جامع موقوفات ثبت شود.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میانه نیز در این جلسه از حل مشکل واگذاری گورستانی در شهر ترک خبر داد و گفت: این مکان جهت استفاده برای ایجاد پارک و اماکن عمومی، با شرایط  وقفی تحویل شهرداری ترک گردید.
حجت الاسلام والمسلمین پرورش با تاکید بر مسئولیت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در بهسازی و حل مشکل امام زاده ها و مساجد بخش گفت: تسریع در ساخت امام زاده محمد کندوان وظیفه ذاتی و اصلی اداره اوقاف می باشد که برای اجرای این پروژه نقشه و طرح جامع تهیه شده و بزودی شاهد اجرای آن خواهیم بود.

You have no rights to post comments