آخرین اخبار

بخشدار کندوان میانه: حمایت از محرومین از خواسته های اصلی نظام است


 

بخشدار کندوان میانه به تلاش در راستای محرومیت زدایی در روستاها اشاره کرد و گفت: حمایت از محرومین از خواسته های اصلی  و مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
 محمود زرین در جلسه ای  با حضور مسئولین ادارات اوقاف استان، شهرستان، بنیاد مسکن و ثبت اسناد رسمی شهرستان به مشکل وقفی بودن  زمینها و عدم امکان اخذ سند رسمی در روستاهای سوطی، توشمانلو، دلیقیز، سنقرآباد، سیه منصور، هندلان، ونجان و حاج یوسفلوعلیا اشاره کرد و گفت:  باید تلاش کنیم تا زمینه برای دلگرمی و رفع گره از مشکلات مردم فراهم شده و از نظر شرعی و قانونی از موقوفات به نحو احسن بهره گیری شود.
وی اضافه کرد: طی تفاهم نامه ای که مابین ادارات اوقاف و ثبت اسناد وجود دارد تلاش بر این شده تا ضمن حمایت  ازحفظ ماهیت اوقافی بودن، مشکل سند و مالکیت  زمینها نیز مرتفع گردد.
بخشدار کندوان همچنین گفت: در روستاهایی که محدوده زمینهای اوقاف مشخص می باشد توسط شورای اسلامی ومعتمدین روستا باید ظرف مدت بیست روز بعد  از تاریخ این صورتجلسه محل ها را مشخص ولیست زمینهای فوق را با نام محلی قدیمی به اداره اوقاف شهرستان معرفی نمایند.
وی با بیان اینکه در روستاهایی که زمین اوقاف و کشاورزان به صورت مشاع می باشد، میزان زمین اوقافی باید مشخص وتوسط افراد خبره و کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری شده به اداره اوقاف شهرستان اعلام شودافزود: در روستاهایی که میزان سهم اوقاف کمتر از یک دانگ باشد باید  زمینهای اوقافی تبدیل به احسن شود که اکثر روستاهای بخش کندوان کمتر از یک دانگ است.
زرین در ادامه افزود:  درصورتیکه پلاکهای فرعی خانه های روستایی قبل از وقفیت به ثبت رسیده باشند وجزء سند وقفی نباشند اداره ثبت پس از استعلام از اداره اوقاف  در راستای تکریم روستاییان که دغدغه نظام و مقام معظم رهبری این قشر زحمتکش می باشندباید  نسبت به صدور سند مالکیت با نظر مثبت اوقاف اقدام نماید.
بخشدار کندوان در پایان خواستار معرفی نفراتی  مطلع و معتمد جهت تسهیل در امور هر یک از روستاها بعنوان نماینده تام الاختیار به بخشداری و اوقاف شد.         

You have no rights to post comments