آخرین اخبار

بخشدار کندوان میانه: حضور بی هدف در فضاهای مجازی زمینه ساز انحرافات اخلاقی و مشکلات فرهنگی است

بخشدار کندوان میانه گفت: در شرایطی که کمترین زمان برای مطالعه در کشور صرف می شود، متاسفانه شاهد ساعتها حضور بی هدف اقشار مختلف از جمله نوجوانان و جوانان در فضاهای مجازی هستیم که زمینه ساز انحرافات اخلاقی و ایجاد مشکلات فرهنگی بسیاری می شود.
محمود زرین در مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در دبیرستان شبانه روزی پسرانه المهدی شهر ترک افزود: در حال حاضر با جنگ نرم و فعالیتهای موجود در فضای مجازی روبرو هستیم که آثار تخریبی زیادی از جمله تغییر باورها و عقاید در جامعه از جمله در بین قشر جوان را در بر دارد که می توان با پدافند غیر عامل این هجمه ها را خنثی نمود.
زرین پدافند غیرعامل در کلیه زمینه ها  را دارای اهمیت خوانده و با اشاره به نقش انکارناپذیر آموزش و پرورش در عرصه فرهنگ سازی گفت: اطلاع رسانی و آگاه سازی دانش آموزان با استفاده از مطالب جاذب و آموزنده امری لازم الاجرا می باشد.
بخشدار کندوان برضرورت آموزش، فرهنگ‌سازی، تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌ها برای آمادگی در برابر شرایط بحرانی تاکید کرد.
وی در ادامه گفت: پدافند غیرعامل به نوعی حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور در مقابل حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی که در مواقعی ساخت دست بشر است به شمار می رود.
وی همچنین افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس در جنگی نابرابر و ناعادلانه که 35 کشور بر علیه ایران بودند، عاملی که کشور و نظام ما را به پیروزی رساند ایمان و از جان گذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران بود.
زرین با تاکید بر اینکه استحکام و پایداری انقلاب و نظام  ما را خون شهدا  تضمین کرد، با اشاره به تفاوت پدافندعامل و غیرعامل گفت: پدافند عامل در شرایطی است که طرفین امکانات و تسلیحات جنگی در اختیار داشته باشند و در مقابل آن پدافند غیر عامل قرار دارد که در آن از تسلیحات نظامی استفاده نمی شود اما آثار تخریبی و خسارات وارده سنگین تری بر جای می گذارد.


 

You have no rights to post comments