آخرین اخبار

دکتر طاهری: ساختمان مرکز بهداشت ترک تا پایان سال مجدداً پیمان سپاری شده و درخواستهای بخشداری و مسائل حوزه بهداشت و درمان طبق زمانبندی برطرف می شود/ بخشدار کندوان میانه: برخورداری از امکانات بهداشتی و درمانی حق همه مردم است

 
بخشدار کندوان میانه گفت: برخورداری از امکانات بهداشتی و درمانی فارغ از هرگونه قومیت و جغرافیا حق همه مردم بوده و در این زمنیه تلاش شده  تا در دورافتاده ترین روستاها و برای اقشار آسیب پذیر نیز این امکانات فراهم گردد.
محمود زرین در نشست کارگروه فرعی بهداشت و درمان بخش کندوان با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه ضمن قدردانی از خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان افزود: با توجه به توسعه و پیشرفت تکنولوژی، حوزه سلامت قابل قیاس با گذشته نیست، البته مشکلات و محدودیت هایی نیز وجود دارد که رفع آنها نیازمند گذر زمان است.
بخشدار کندوان توسعه و تکامل خدمات رسانی در حوزه سلامت را نیازمند صرف هزینه و وقت خوانده اضافه کرد: یکی از مهمترین محدودیت ها در حوزه سلامت بالا بودن هزینه های تامین تجهیزات است که بخش خصوصی نیز  در این زمینه کمتر رغبت نشان می دهند.
وی کمبود پزشک، آمبولانس و متوقف شدن پروژه ساختمان مرکز ترک را از مهمترین مشکلات بخش دانست و گفت: با توجه به قول مساعد دکتر طاهری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان از اولین پزشکانی که به شهرستان اعزام شوند 2 نفر در بخش کندوان به کار گرفته خواهند شد.
زرین افزود: با قول مساعد دکتر طاهری یک دستگاه آمبولانس نیز در اولویت قرار گرفته و ساختمان مرکز ترک نیز تا پایان سال 96 مجددا به پیمان خواهد رفت.
وی خواستار حل مشکل آزمایشگاه مرکز ترک شد و گفت: با توجه به در دست ساخت بودن ساختمان مرکز ترک و محدودیت های موجود در محل فعلی این مرکز،آماده تامین یک دستگاه کانکس برای آزمایشگاه هستیم و پس از استقرار آن شاهد راه اندازی مجدد آزمایشگاه خواهیم بود.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه نیز در این جلسه  از افتتاح مرکز بهداشت و درمان روستای ایشلق در آغاز سال 97 خبر داد و گفت: اجرای این پروژه از سال 95 آغاز شده بود ولی به دلیل محدودیت های موجود در زمینه تامین مالی عملیات اجرایی آن زمانبر گردید.
دکتر صمد طاهری با اشاره به طرح مرکز جامع سلامت افزود: روستاهایی که فاقد پزشک و امکان بیتوته هستند جهت ارائه خدمات به مراکز جامع ارجاع داده می شوند و در بخش کندوان نیز مرکز ترک به عنوان مرکز طرح جامع در نظر  گرفته شده است.
وی با اشاره به مشکلات مرکز ترک از جمله کمبود نیرو گفت: برای مراکز جامع 2 پزشک در نظر گرفته می شود که در حال حاضر در این مرکز یک پزشک حضور دارد و قول می دهیم اولین پزشک ها به مراکز ترک و آرموداق انتقال داده شوند‌
وی اضافه کرد: آزمایشگاه مرکز نیز با توجه به وجود تجهیزات پس از تامین مکان آماده خدمات رسانی خواهد بود، همچنین مشکل نبود آمبولانس نیز به زودی حل خواهد شد.
دکتر طاهری وظیفه مراکز بهداشتی را ارتقا حوزه سلامت دانست و افزود: در بخش کندوان شش مرکز بهداشتی وجود دارد و سایر روستاهای بخش بصورت اقماری و سیاره تحت پوشش خدمات رسانی قرار دارند و در بین این مراکز، مرکز آرموداق به دلیل عدم وجود پزشک فعال نمی باشد.
دکتر طاهری از استقرار دندانپزشک در مرکز آونلیق در سه ماهه اول سال 97 خبر داد و گفت: مشکل گرمایشی و عدم حضور پزشک از جمله مشکلاتی بود که حل شده و اکنون به دنبال حضور دندانپزشک در این مرکز هستیم.

You have no rights to post comments